12 ay ödemesiz, faizsiz 15 bin lira kredi ihtiyaç sahiplerine ilaç gibi geliyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

12 ay ödemesiz, faizsiz 15 bin lira kredi ihtiyaç sahiplerine ilaç gibi geliyor

KREDİ

16 Kasım 2020 Pazartesi 21:36:16

Son Güncelleme: 16/11/2020 21:35:41

12 ay ödemesiz, faizsiz 15 bin lira kredi ihtiyaç sahiplerine ilaç gibi geliyor

Aile Bakanlığı’nın birimlerinden olan ve her ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çeşitli hizmetler vermeye devam ediyor. İş kuracak olan vatandaşlara kredi desteği müjdesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından geldi. 60 ay vadeli, 12 ay geri ödemesiz, faizsiz 15 bin TL kredi coşkuyla karşılandı!

60 ay vade ve 12 ay ödemesiz dönem fırsatı sunan kredi desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, kredinin detaylarını merak ediyor. Sizler için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının iş kuracak olan kişilere verdiği kredi desteğini araştırdık.

Maddi durumu kötü olan ve ihtiyaç sahibi olan kişilere destek ve yardımda bulunan kurumlardan biri de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıdır.Gıda yardımından barınma ihtiyacına, sağlık hizmetlerinden elektrik desteğine kadar pek çok destek veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının çok talep alan bir diğer desteği de iş kuracak olan vatandaşlara yapılan kredi desteğidir.

BAKANLIK, İŞ KURACAKLARA FAİZSİZ KREDİ VERİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının verdiği destek kredisinin nasıl bir sistemle işlediği çoğu vatandaş tarafından bilinmemektedir.Başvuru yapan kişilerin başvurularının onaylanması durumunda, iş kuracak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda belli bir miktar destek sağlanmaktadır. Vatandaşlar, ihtiyaçları için bir masraf çizelgesi oluşturup, firmalardan fiyat teklifi alıyorlar ve bu teklifleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına götürürler.

Peki, bu kredinin özellikleri neler?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları; iş kurmak isteyen vatandaşlara 60 ay vadeli, sıfır faizli kredi desteği sunmaktadır. İlgili kurum, bu kredi için 15 bin lira limit belirlemiştir. Bu krediyi diğer kredilerden daha cazip kılan özelliği geri ödeme sürecidir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından, müşterilere 12 ay ödemesiz dönem imkanı verilmektedir. Bunun yanı sıra, toplam 60 ay vade ile sadece anapara ödemesi taksitle yapılmaktadır. İş kuracak olan vatandaşları sevindiren sıfır faiz ve uzun vadeli ödeme seçenekleri sunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları destek kredisi yoğun talep almaktadır.

NEREYE BAŞVURULACAK?

Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların kendi ilçelerinde, kaymakamlık bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Vatandaşlar için, başvuru sürecinde dosya oluşturulacak ve gerekli inceleme yapılacaktır. İncelemelerin olumlu sonuç almasıyla birlikte, ödemelere başlanacaktır.

İLÇEDEN İLÇEYE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

15 bin liralık, faizsiz İş Kurma Desteği ne yazık ki her ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanamıyor. İş Kurma Desteği verebilmek için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ekonomik durumlarının yeterli olması gerekiyor. Vakfın maddi durumu yeterli değilse İş Kurma Desteği veremiyor.

KİMLER İŞ KURMA DESTEĞİNE BAŞVURABİLİR? İŞ KURMA DESTEĞİNDEN YARARLANMA ŞARTLARI NELERDİR?

  • Kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
  • Kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Kişiden, iş kurma danışmanlığı eğitimini tamamlamış olmaları beklenmektedir.
  • Kişinin İŞGEB altında bir yıl içinde işletme açmış olması gerekmektedir.
  • Kişiden, KOSGEB kuruluşunun üniversitelerde yapmış olduğu girişimci programlarına katılmış olması beklenmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı