Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

10 Bin Lira Kredi Başvurusu Ziraat Bankası, ING Bank ve İş Bankası

KREDİ

7 Mayıs 2020 Perşembe 23:29:28

10 Bin Lira Kredi Başvurusu Ziraat Bankası, ING Bank ve İş Bankası

Acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için aynı gün 10 bin TL kredi kampanyası Ziraat Bankası, ING Bank ve İş Bankası tarafından devam ediyor. BDDK tarafından açıklanan faiz indirimi kararı sonrasında bankaların güncel faiz oranlarıyla en uygun ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini sizler için bir araya getirdik.

Koronavirüs salgını sonrasında yaşanan ekonomik ortamda, vatandaşlarımız acil ihtiyaçları için kredi kullanımına yöneliyorlar. BDDK’nın faiz indirimi kararı sonrasında bankaların tüketici kredisi faiz oranları da güncellendi. Korona virüsü nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza ve esnafımıza da esnek ödeme seçenekleri sunan bankalarımız, müşterilerini ekonomik yönde zorlamamak için uğraş gösteriyorlar. Her bankanın uzun süredir çalıştığı müşterilerine daha farklı faiz oranları olsa da, çoğu bankada belirlenen vade oranları hiçbir müşteri için değişiklik göstermiyor. Devlet Ortaklı Kamu Bankaları, korona virüs salgınının devam ettiği ve edeceği süre boyunca, kredi geri ödemeleri için ekstra geri ödemesiz vade seçeneği de sunuyor. Vatandaşlarımızın aklına takılan sorulardan biri ise, hangi bankadan bireysel ihtiyaç kredisi talep etmek daha mantıklı.

Karantina süreci sonrasıda en çok başvuru alan kredi tutarı 10 bin lira kredi başvuruları oldu. Güncel faiz oranlarına göre Türkiye’de en çok başvuru yapılan ihtiyaç kredilerini sizler için bir araya getirdik. Bankaların faiz oranlarına göre en uygun kredi veren bankalar:

ING Bank
ING Bank, geri ödemesini düzenli bir şekilde yapmış veya kredi notu anlamında kara listede bulunmayan tüm müşterilerine %0,79 faiz oranı ile Bireysel İhtiyaç Kredisi veriyor. Bireysel İhtiyaç Kredisi için ING Bank tarafından belirlenen maksimum vade süresi ise 60 ay olarak sınırlandırılmış.
Bu bilgiler dikkate alındığında, örnek olarak ING Bank’tan 60 ay vadeli 10.000,00 Türk Lirası kredi çekerseniz, toplam geri ödemeniz dosya masrafı ve benzeri masraflar da içine katıldığında 13.158,00 Türk Lirası olacaktır.

Ziraat Bankası
Ziraat Bankası, kara listede bulunmayan tüm müşterilerine Bireysel İhtiyaç Kredisi sağlıyor. Ziraat Bankası, verdiği Bireysel İhtiyaç Kredisine %1,05 oranında bir faiz uyguluyor ve belirlenen maksimum vade süresi ise 60 ay.

Bu bilgileri dikkate aldığımızda, örnek olarak Ziraat Bankasından 60 ay vadeli 10.000,00 Türk Lirası kredi çekerseniz, toplam geri ödemeniz, dosya masrafı ve benzeri masraflar da içine katıldığında 14.311,80 Türk Lirası olacaktır.

İş Bankası
İş Bankası, Bireysel İhtiyaç Kredisi yerine, korona virüsü salgınının da etkisinde olduğumuz bu dönem içerisinde, kara listede bulunmayan müşterileri verdiği Bireysel İhtiyaç Kredisine, %0,96 oranında faiz uyguluyor, ve maksimum 60 aya kadar vade imkanı sunuyor.
Bu bilgilere göre, örneğin İş Bankası üzerinden 60 ay vade ile 10.000,00 Türk Lirası kredi çekildiğinde, tüm masraflar dahil geri ödemeniz, 14.221,20 Türk Lirası olacaktır.

Salgın sonrasında vatandaşlarımız nakit ihtiyaçları için en uygun ihtiyaç kredisi araştırmalarına devam ediyorlardı. Bu yazımızda güncel faiz oranlarına göre en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları sizler için bir araya getirdik. Kredi başvurusu gerçekleştirmek için başvuru yapmak istediğiniz bankanın İnternet Bankacılığı, Mobil uygulama ve müşteri hizmetleri kanalları üzerinden başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

Değerli okurlarımızın bu noktada dikkat etmesi gerekir ki, bazı bankalar müşteri hizmetleri kanalı üzerinden alınan kredi başvurularında faiz oranlarını değiştirmektedir. Bu yüzden telefon bankacılığı üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirecekseniz mutlaka faiz oranlarını teyit ediniz. Müşteri temsilcisi tarafından yüksek faiz oranı belirtilmesi durumunda, sadece banka müşterisi olmak için başvuru yapabilir, bankanın mobil uygulaması üzerinden düşük faiz oranlı kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı