Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

10.000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Sorgulama Ekranı, 10.000 TL Kredi Nasıl Alınır?

KREDİ

6 Mayıs 2020 Çarşamba 22:07:39

10.000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Sorgulama Ekranı, 10.000 TL Kredi Nasıl Alınır?

1 Nisan 2020 tarihinde eş zamanlı olarak başlayan Temel İhtiyaç Destek Kredisi bugün hala devam ediyor. Sadece kamu bankaları aracılığı ile alınabilecek olan 10.000 TL, 7.500 TL ve 5.000 TL kredi tutarlarının 6 ay erteleme ve 36 ay vadesi bulunuyordu.

1 Nisan 2020 tarihinde eş zamanlı olarak başlayan Temel İhtiyaç Destek Kredisi bugün hala devam ediyor. Sadece kamu bankaları aracılığı ile alınabilecek olan 10.000 TL, 7.500 TL ve 5.000 TL kredi tutarlarının 6 ay erteleme ve 36 ay vadesi bulunuyordu. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığı ile her haneye bir defa verilmek üzere kararlaştırılan 10.000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi kapsamında yapılan başvuruların sayısı 4,5 milyon vatandaşı aştı. 5 bin TL’nin altında geliri bulunan tüm haneler bu kapsamdan yararlanabilecek. 10.000 TL kredi nasıl alınır? 10.000 TL kredi için nasıl başvuru yapılır? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İnsanların merak ettiği Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne ilişkin tüm merak edilenler haberimizin detayında…

Korona virüs sebebi ile milyonlarca vatandaş mağduriyet yaşadı, esnaflar dükkânlarını açamadı işçiler işlerine gidemedi. Üzerine sokağa çıkma yasağı getirilince mağduriyetler büyüdü de büyüdü. Bu nedenle tüm mağduriyetlerin tez vakit giderilebilmesi ve vatandaşların ekonomik olarak ferahlayabilmesi için kamu bankaları aracılığıyla vatandaşlara 10.000 TL, 7.500 TL ve 5.000 TL kredi hakkı verildi. Ancak sadece hane halkı gelirinin 5 bin TL altında olanlar başvuru yapabildi. Diğer türlü başvuru yapanların ise tamamının başvuruları reddedildi. İhtiyaç kredisinden kimler faydalanabilir? Kimler ihtiyaç kredisi alabilir? İhtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm konuları ele aldık.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kısa bir açıklama yaptı ve kamu bankalarından faydalanmak üzere 3 çeşit kredi modeli duyurdu. Bunlar 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL idi. Başvuru yapanlar ve krediyi almaya hak kazananlar ise ilk 6 ay kredi ödemelerini erteleyebilecek, sonrasında 30 ay vade ile bu kredi borçlarını geri ödeyebileceklerdi. Kredi tutarına eklenen faiz tutarı ise aylık yüzde 0,49’du. Kredi başvuruları 1 Nisan 2020 tarihinde başlatıldı. Sadece Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aracılığı ile kullanılabilen bu kredi modelinde başvurular 6 Mayıs 2020 tarihi itibari ile hala devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada: “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” Demişti. Maksimum 10.000 TL kredi kullanımı ortaya sunulmuş ve bu kredi başvuruların sadece belirli bir kısmı ödenebilmişti.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 3 kamu bankası aracılığı ile kullandırılacağını duyurduğu krediler kullandırılmaya başlandı. Başvuru yapıldıktan sonra kredi onayını alan vatandaşlar şubeye gitmeye gerek kalmadan kredilerini kullanabilecekler. Başvuru sonucunun onayını SMS olarak alan vatandaşlar, krediyi kullandıkları bankanın mobil uygulaması aracılığı ile kredilerini aktif hale getirebilecekler. Kredisi onaylanan kişiler, mobil uygulama üzerinden aşağıdaki işlemleri izleyerek kredilerini aktif hale getirecekler:

  • Başvuru yapılacak bankanın mobil uygulaması açılarak ‘İhtiyaç Kredisi’ sekmesine girilmeli.
  • Karşınıza gelen sekmeden ‘Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ seçilecek.
  • Karşınıza çıkan sayfada sizden talep edilen tüm bilgiler doldurulacak.
  • Talep ettiğiniz miktarı ve vade süresini seçeceksiniz.
  • Ardından devam tuşu ile başvurunuzu oluşturacaksınız.

Yukarıda verdiğimiz uygulama şekli sadece mobil bankacılık için geçerlidir. İnternet bankacılığı ile başvuru yapacaklar için ise aşağıdaki bağlantıları kullanmak ve istenilen bilgileri doldurmak yeterli olacaktır.

ZİRAAT BANKASI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

HALKBANK BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı