Kredi Notunuz Düşük Olsa Bile 25 Bin Lira Kredi Müjdesi! Faiz Oranı 1.59’luk Kredi İmkanı!

Vakıfbank kredi notu düşük olanlara kredi verecek. İşte detaylar.

Kredi 11.10.2021 - 14:31 11.10.2021 - 14:31 Göksel Sarı

Bankaların konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri veren bankaların en çok dikkat ettiği husus, krediler başvuran kişilerin banka kredi puanları. Bu puanları 1000’in altında olanlar genel olarak riskli grupta görülüyorlar.

Kredi Notu Riskli Olanlara Kredi

Banka kredi puanının düzeltmeden acil nakite sıkışanlar genel olarak bankalardan kredi kullanmak istediklerinde büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Bu sıkıntıları yaşamadan kredi kullanarak borçlarını düzenli ödemek isteyenlerin çaresi is Vakıfbank’ta. Kredi notunu bankalara olan borçlarını 3 ay boyunca ödemeyerek veya aksatarak düşüren tüketiciler için kredi kampanyası hazırlayan Vakıfbank, faiz oranların da değişiklik yapmadı.

Vakıfbank’ın riskli grupta olmalrına rağmen kredi imkanı sağlayacağını duyurması ile bu gruptaki tüketiciler yoğun başvuru yapmaya başladı.  kullanılacak kredi miktarlarını kişisel olarak yapılan değerlendirmeler sonucu belirlenmesi ile ihtiyaca göre kredi kullanılacak. Vakıfbank’ın bu riskli gruptaki vatandaşlara kredi kullanımı için tek bir şartı var. O şart ise kredi notu düşük olan kişinin Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvuru tarihine kadar aynı işyerinde en az bir yıl süre ile sigortalı olarak çalışması.

Önce 25 Bin Sonra 75 Bin

Banka 1 yıldır sigortalı çalışanın düzenli gelir olduğuna kanaat getirmesi ile kredi kullanımına rahatlıklar onay vermekte. 3 ile 36 ay vade arasında verilen krediler ilk önce 25 bin olarak veriliyor. Ardından ödemelerde sıkıntıların yaşanmaması halinde müşterilerin kredi limitleri önce 75 bin ardından 100 bin liraya kadar çıkarılabiliyor. Verilecek kredilerin geri ödeme planlarını da kişisel olarak belirleyen banka 1 aylık ve 3 aylık seçeneklerde geri ödeme taksitleri yapabilmekte.

Kredi Notunu Düzeltme Fırsatı

Ödemelerinde sıkıntı yaratmaya müşterilerin kredi limitleri artırılıyor faiz oranları ise sabit kalıyor. İlk kullanımda sunulan faiz oranı ise yüzde 1.59 olarak belirlenmiş durumda. Kredi notu bozuk olmasına rağmen kredi kullanabilen ve bu kredinin ödemeleini aksatmaya kişilerin bozulan kredi notları ise azamı 3 ile 6 ay arasında riskli gruptan risksiz gruba geçme imkanına sahip.