Kredi notu yükseltmek özellikle de son zamanlarda birçok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kredi notu yükseltmek pek çok açıdan önemlidir. Bankalardan ihtiyacımız olan krediyi çekebilmek adına incelenecek ilk şey kredi notu olacaktır. Sizlerde kredi çekmek için kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmenin yollarını mı arıyorsunuz? Peki kredi notu bir ayda nasıl yükseltilir? Kredi notu bir ayda ne kadar yükselir? Kredi notunu hızlı yükseltmenin yolları…

Kredi notu birçok şeye bağlı olarak değişebilmektedir. Bunların en başında güncel borç ödemesinin gecikip gecikmemesi gelir. Kredi kartı, faturalarımız gibi ödememiz gereken ödemelerinizin gecikmesi ya da ödenmemesi durumunda kredi notumuz düşüşe geçecektir. Belli bir limitin altına düşen kredi notu bankaların bize sırt çevirmesine neden olabilir.

KREDİ NOTU BİR AYDA NE KADAR YÜKSELİR?

Ayda en az 100-150 puanlık bir artışla kredi notunu arttırmak mümkündür. Kredi notunu arttırmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bankalardan kredi çekebilmek, taksitli bir ürün alabilmek için incelenen ilk şey kredi notu olacaktır. Bu nedenle kredi notu günümüzde oldukça önemlidir. Kredi notunu yükseltmek için ne yapılır?

BORÇLARINIZI SIFIRLAYIN!

Borçlarınızı sıfırlamak kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Kredi notunuz da dahil olmak üzere tüm aktif ödemelerinizi kapatarak kredi notunu yükseltebilirsiniz. Bankaya olan kredi borçlarınız dışında faturalarınızı ödemek de bu noktada etkin rol oynar.

KREDİ KARTI LİMİTİNİZİ KONTROL ALTINA ALIN!

Aylık ödemesi maaşınızın üzerinde gelen kredi kartlarınızın limitini düşürmek kredi notunuzun yükselmesine etken olacaktır. Aylık gelebilecek tutarını ödeyebileceğiniz limitte bir kredi kartına sahip olmak kredi notunuzu büyük oranda değiştirecek.

Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı! Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı!

DÜZENLİ ÖDEME TALİMATI

Kredi kartlarınızın aylık ödeme gününü gözden kaçırıyor ve bu nedenle gecikme yaşıyorsanız otomatik ödeme talimatı hayatınızı kurtarabilir. Maaşınızın yattığı karta otomatik ödeme talimatı vererek her maaş günü gecikmeye girmeden kredi kartı borcunuzun ödenmesini sağlayabilirsiniz.

RED CEVABI SONRASI ISRARDAN KAÇININ

Kredi kartı almak için bankaya başvuru yaptıktan sonra ısrarla başvuruda bulunmaya devam ediyorsanız kredi notunuzu düşürüyorsunuz demektir. Ret cevabı aldıktan sonra kredi notunuz iyileşene dek başvuruda bulunmayın.