Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanların Sayısı Rekor Kırıyor! En İyi Borç Kapatma Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Kredi ve kredi kartı borcu olanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Son yapılan incelemelerde borçluların sayısının rekor kırmasının ardından vatandaşlar en iyi borç kapatma kredisini araştırmaya başladılar.

Ekonomi 17.01.2022 - 21:55 17.01.2022 - 21:55 Serhat Karaman

Türkiye ekonomisinin yaşadığı dalgalanmalar sonrasında vatandaşın büyük bir kısmının borç yükünün arttığı ifade edildi. Bir yıllık zamanda vatandaşların kredi ve kredi kartı borçları hızla yükselmeye başladı. 

Bankalara olan borçların artması, üst üste gelen zamlar ve daralan ekonomik güç nedeniyle borçların nasıl ödeneceği pek çok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Özellikle farklı kanallara borcu olan vatandaşlar en doğru borç kapatma kredisini araştırmaya başladılar. 

BİR YILDA KREDİ VE KREDİ KARTI KULLANIMI REKOR KIRDI!

Özellikle son bir yıllık zaman diliminde yaşanan ekonomik buhran vatandaşın nakit ihtiyacını artırdı. Pek çok vatandaş çareyi bankalardan kredi çekmekte ve aynı zamanda kredi kartına yüklenmekte buldu. Türkiye Bankalar Birliği tarafından bu konuda bir inceleme başlatıldı. Bu inceleme sonrasında kredi ve kredi kartı borcu olanların sayısı 800 binden fazla artmış oldu. 

Pek çok vatandaş bankaların kara listesine girdi. Borçlar nedeniyle yasal takibe giren kişilerin sayısı giderek yükseldi. Bu durum borç kapatma kredilerinin daha popüler hale gelmesine neden oldu. 

EN UYGUN BORÇ KAPATMA KREDİSİNİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Özellikle pek çok kişinin farklı kanallara borcunun olduğu biliniyor. Farklı kanallara olan borçların ödenmesi daha zor olduğu ve takip edilmesi de zorlaştığı için bankaların borç kapatma kredileri ilgi çekiyor. Bankalar bu süreçte yeni müşteri kazanmak, müşteri portföylerini genişletmek adına uygun faizli krediler veriyorlar. 

ING Bank bu süreçte uygun fiyatlı borç kapatma kredisi veriyor. 20 bin liraya varan borç kapatma kredisi yüzde 1.89 faiz oranlarından başlıyor. Bununla birlikte QNB Finansbank’ta 36 ay vadeli olarak borç kapatma kredisi verdiğini açıkladı. QNB Finansbank borç kapatma kredisi için faiz oranlarını da yüzde 2.29 olarak belirledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@