KPSS 2022 heyecanı önlisans kapsamında tamamlandı. Sınav sonrası adaylar ise bazı soruların cevaplarını araştırmaya başladı.

Adaylar sınav sonrası soruları sıkı bir şekilde araştırmaya başladı. Son dakikalarda arama motorlarında en çok aratılan konulardan biri ise Pirinkayalar Tüneli nerede yapıldı sorusuoldu. Sorunun cevabı ve daha falzası haberin devamında...

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

Bakan Karaismailoğlu tarafından geçmiş dönemlerde yapılan bir açıklamada;

"Erzurum-Artvin kara yolu üzerindeki Pirinkayalar Tüneli, zorlu bir topografyada yer alan, dik ve dar 22 virajın yer aldığı, ağır kış şartlarında trafik akışının kesintiye uğradığı Pirinkayalar geçişini rahatlatacaktır. Bu şekilde, Erzurumlu Dadaşımızın Karadenizli kardeşine ulaşımı çok daha rahat olacak. Sürücüleri zorlayan, özellikle kış aylarında tehlikesi iyice artan geçişler de tarihe karışacak. Projemizin yapıldığı bölge, 1. derece doğal sit alanı olduğu için yüksek çevre hassasiyetiyle çalıştık. Pirinkayalar Tüneli, tünel uzunluğu 2272 metre olan, bağlantı yol uzunluğu 1070 metreyi bulan, toplamda 3342 metre uzunluğa sahip bir projedir. Tünelimiz, mevcut hattaki ulaşım mesafesini 680 metre kısaltırken, geçiş süresini de 20 dakikadan 5 dakikaya indiriyor."

ifadelerine yer verilmişti. Bu bağlamda Pirinkayalar Tüneli'nin Artvin'de yapıldığı öğrenilmiş oldu.