KOSGEB'ten İşletme Ortaklıklarına 10 Milyon TL Hibe! Geri Ödemesiz Faizsiz Hibe Desteği!

KOSGEB işletmelere yardım, destek ve danışmanlık hizmetlerine devam ediyor. Ortaklık destekleri devam ediyor.

Kredi 25.09.2021 - 09:29 25.09.2021 - 09:29 Serhat Karaman

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimci ve işletmelere yardım ve destek projelerine hızla devam ediyor. Girişimciler için ilk pazara giriş, makine alıma ve kullanılacak malzemelerin temini konusunda hem maddi hibe ve kredi desteğinin yanında aynı zamanda danışmanlık ve rehberlik hizmetleri de veriyor.

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Aynı şekilde hali hazırda,  KOSGEB başlangıç destekleri ile kurulmuş veya kurulu olan işletmelerinde markalaşma, istihdam artırımı, geliştirme ve büyüme çalışmalarında kredi ve hibe destekleri sunan kurum, Aynı zamanda bu işletmeler danışmanlık ve rehberlik hizmeti de vermekte. Ayrıca işletmelerin piyasa ortamında hayatta kalabilmeleri için ortaklık ve büyümelerine de ön ayak olmaya çalışan krum son günlerde bu ortaklıklara verdiği devlet destekli kredi ve hibeler ile vatandaşların gündeminde.

10 milyon TL’ye Kadar Destek

KOBİ’lerin birbirleriyle veya kendilerinden daha büyük işletmelerle ortak bir çalışma kültürü geliştirebilmesi için ve karşılıklı fayda ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki iş birliklerini tesis etmemelerine yardımcı olmak için İşbirliği Destek programı KOSGEB tarafından hayata geçirildi. Program kapsamında birbirleri ile ortaklık ve işbirliği kurmak isteyen işletmeler çeşitli alan ve ortaklığın teknoloji yüksekliğine bakılarak 10 milyon TL’ye kadar destek olunuyor.

Çeşitli Faaliyet Alanlarında Destek

İşletmelerini birbirleri ile veya büyük işletmelerle büyütmek isteyen KOBİ’ler, imalat, pazar araştırması, tasarım ve ürün hizmetleri, ortak pazarlama, iş konusunda alınacak her türlü eğitim ve diğer karşılıklı fayda ağlanacak konuların maliyetleri için KOSGEB’in bu destek programına başvura biliyorlar. Örneklemek gerekirse; proje teknoloji alanı yüksek bir sektörde asgari 2 KOBİ ortaklık kurmak istiyor ise KOSGEB geri ödemesiz olarak ilk etapta 1 milyon TL, geri ödemeli düşük faizli olarakta 1 milyon TL yardım ve kredi desteğinde bulunuyor. KOBİ sayısı ve projenin teknoloji alanının yüksekliğine göre bu krediler üst limit olan 10 milyon TL’ye kadar çıkarılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@