Konut Sektöründe Bir İlk! Fiyatları Dengelemek için Ödemelerden Faiz Alınmayacak!

Emlak Konut tarihi bir fırsat olarak sunulan yeni bir açıklama yaptı. Konut fiyatlarındaki artışı dengelemek için 60 aya varan vadeli ödemelerde faiz alınmayacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Emlak fiyatlarında yaşanan yükseliş ev sahibi olmak isteyen vatandaşın tüm hayallerini kırmaya devam ediyor. Ev fiyatlarının ani bir şekilde yükselmesinin ardından piyasalarda konut fiyatlarının yeniden düşürülmesi için bir hamle yapılması bekleniyor.

Uzun zamandır beklenen hamle Emlak Konut tarafından geldi. Ülkenin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığını oluşturması nedeniyle sürece hızlı bir giriş yaptığı belirlendi. Pek çok kişi Emlak Konut tarafından atılacak adımlardan umutlu olduklarını ifade ettiler.

EMLAK KONUT EV SATIŞLARINDA YENİ BİR SAYFA AÇACAK!

Emlak Konut tarafından atılan son adımlar çerçevesinde konut sektörüne yılın son çeyreğine girerken oldukça hareketli bir giriş yaptığı belirlendi. Diğer konut satışları için de bundan sonraki dönemde yeni bir adım atılması bekleniyor.

Şirket sadece İstanbul’da bulunan 12 farklı projesi için 15 bin konut tamamlamayı planlıyor. Bununla birlikte 2021 yılı kapanmadan, emlak sektöründeki hareketlenmenin ekonomiye de ciddi bir katkı sağlaması bekleniyor.

TAKSİTLER DÜŞÜRÜLECEK VE FAİZ ALINMAYACAK!

emlak-konut

Konut fiyatlarında meydana gelen artış, fiyatları ulaşılma olasılığını düşürdü. Bunun üzerine şirket konut fiyatlarının daha ulaşılabilir olmasını istiyor. Yüksek tekliflerin verildiği ihaleleri şirketin, emlak sektörüne katkı sağlamak için iptal ettiği öğrenildi.

Emlak Konut, ev satışlarında fiyatların vatandaşlar için ulaşılabilir olması için fiyatların aşağı çekilmesini amaçlıyor. Üstelik ödemelerini 60 ay vadeli olarak yapmak isteyenlerden herhangi bir vade farkı alınmayacak. Emlak Konut, 60 aya kadar tamamen faizsiz, ara ödemelerin yoğunlukta olduğu, taksit sayısının mümkün olduğunca azaltılmasını amaçlayan bir sistem belirlediklerini duyurdu.

Fiyatların herkes için ulaşılabilir olması beklendiği için konut projeleri yeniden ele alındı. Büyük konutlar yerine, kullanışlı ancak küçük konut projelerinin yapılması bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ: