Konut Kredilerinde Faiz Oranları Düştü Mü? İşte En Çok İlgi Gören Kampanyalar

TCMB faiz indirim kararı sonrasında gözler bankaların konut kredisi kampanyalarına çevrildi. Bankaların en fazla talep gören konut kredisi kampanyalarında uyguladığı faiz oranları gündeme geldi…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Ekonomik anlamda zor zamanlar yaşayan Türkiye’de ev sahibi olmak günden güne zorlaşıyor. Konut fiyatlarının hızla tırmandığı bu dönemde hayallerindeki eve sahip olmak veya daha büyük bir eve taşınmak isteyenler için yeni fırsatlar sunuluyor. Düşük faiz oranlı ve uzun vadeli konut kredisi kampanyalarına ilgi gösteren vatandaşların sayısı da her geçen gün artıyor. Yükselen kira fiyatları yüzünden artık kendi evinde oturmak isteyenler bankaların uygun faiz oranlı konut kredisi kampanyalarını araştırmaya başladı.

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası

Her yıl yükselen kira fiyatları karşısında artık kendi evinde oturmak isteyenler için Yapı Kredi bankasından cazip fırsatlar sunuluyor. Yapı Kredi konut sahibi olmak isteyenlere yüzde 1.39 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi veriyor. Minimum vade 3 ay olarak belirlenen Yapı Kredi konut kredisinde maksimum 1 milyon TL’ye kadar kredi çekilebiliyor. Başvurular Yapı Kredi banka şubelerinden yapılıyor.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Türkiye’nin en fazla müşterisi olan özel bankalarından Akbank, konut kredisi kampanyasını duyurdu. Düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği Akbank konut kredisi kampanyasında yüzde 1.37 faiz oranıyla benzersiz bir fırsat sunuluyor. Akbank konut kredisinde 2 milyon TL’ye kadar limit çıkarken 120 ay vade fırsatı devam ediyor.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası

Kamu bankaları arasında konut kredisi çekmek isteyenlerin bir numaralı adresi olan Vakıfbank, düşük faiz oranlı kredi kampanyasını güncelledi. Sarı Panjur konut kredisi adıyla verilen kredide yüzde 1.37 faiz oranı ve 120 ay vade seçeneği bulunuyor. Ev değerinin en fazla yüzde 80’i kadar çekilebilen bu kredide maksimum limit 1 buçuk milyon olarak belirleniyor.

İş Bankası Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında İş Bankası yer alıyor. Kira yerine kredi taksitleri ödeyerek kendi evinde oturmak isteyenler yüzde 1.38 faiz oranlı İş Bankası konut kredisine başvuruyor. Kredide 120 ay vade seçeneği bulunuyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN