Konut Almak İçin Doğru Zaman Şimdi Olabilir! Bu Banka Faizsiz ve Uygun Kâr Oranı ile Finansman Sunuyor!

Ev sahibi olmak için en doğru zaman şimdi olabilir! Vakıf Katılım finansman fırsatını duyurdu. Kira öder gibi ev alabileceksiniz…

Kredi 26.02.2022 - 22:42 26.02.2022 - 22:42 Serhat Karaman

Taşıt kredilerinden sonra konut kredilerinde de düzenleme bekleyen çok sayıda vatandaş uygun kredileri araştırmaya başladı. Vakıf Katılım ise dar gelir grubunda olan vatandaşların da ev sahibi olmasını sağlayacak finansman seçeneğini duyurdu. İkinci el veya sıfır konut alımlarında geçerli olacak destek kapsamında faizsiz olarak kredi verilebilecek. Bu sayede avantajlı kâr oranları ile vatandaşların hayalini kurduğu eve sahip olması sağlanacak. 

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında görülen yüksek faiz oranları sonrasında gelen yeni destekler vatandaşların memnun ediyor. Özellikle artan konut fiyatlarına karşı uygun finansman arayan kişilerin katılım bankalarını tercih etmeye başlaması dikkat çekti. 

Vakıf Katılım Konut Kredisi Avantajları 

Haber

Vakıf Katılım Bankası, gayrimenkul sektöründe yaşanan durgunluğun azaltılması ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşların dilediği eve kolayca ulaşmalarını sağlamak için konut finansmanlarını duyurdu. Satın almak istedikleri evin yüzde 80’ine kadar finansman kullanarak ev sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlar uygun oranlı krediden yararlanabilecek. 

120 aya kadar vade avantajından da yararlanarak bütçenize uygun bir geri ödeme planıyla taksitlerinizi kira öder gibi belirleyebilir ve istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Sıfır ve 2. el konut finansmanlarında yüzde 1,54’ten başlayan kâr oranları ile kredi tahsis edilmektedir. Vade sürelerine ve kredi miktarına göre hesaplama oranlarında farklılıklar görülebilir. 

Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplama 

Vakıf Katılım konut finansmanı kapsamında düşük kâr oranları üzerinden tamamen faizsiz olarak kredi kullanmak isteyenler uygun oranlardan yararlanabilecek. 100.000 TL konut finansmanı için 120 ay vade ve yüzde 1,54 kâr oranı üzerinden yapılan örnek hesaplamaya göre aylık 1.832 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Kredi miktarına göre konut kredisi oranları ise kısaca şu şekildedir:

  • 150.000 TL Konut Kredisi Taksit Oranı: 2.749 TL 
  • 200.000 TL Konut Kredisi Taksit Oranı: 3.665 TL 
  • 250.000 TL Konut Kredisi Taksit Oranı: 4.582 TL 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@