Kiradan Kurtulmak İsteyenlere İş Bankası'ndan 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Konut fiyatları her geçen gün artarken, uygun koşullarda konut kredisi arayanların sayısı da artıyor. İş Bankası, düşük faiz oranları ve 120 ay vade seçeneği ile konut kredisinde fark yaratıyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

2Hayallerindeki eve sahip olmak ve kira ödeme derdinden kurtulmak isteyenler, bankaların konut kredisi kampanyalarını yakından takip ediyor. Kamu ve özel bankalar tarafından başlatılan konut kredisi kampanyalarında faiz oranları vatandaşların en çok dikkat ettiği noktalardan biri haline geliyor. Düşük faizler sayesinde daha uygun maliyetlerle ev sahibi olmak isteyenlere son olarak İş Bankası’ndan önemli bir duyuru yapıldı. Giderek artan kira fiyatları yüzünden artık kendi evinde oturmak isteyenler, İş Bankası’nın konut kredisi kampanyasını tercih ediyor.

İş Bankası Konut Kredisi Şartları

İş Bankası’ndan uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanabilmek için öncelikle bankanın belirlemiş olduğu bazı kriterlere uygun olmak gerekiyor. Bu şartların başında konut kredisi taksitlerinin sorunsuz bir şekilde ödenmesini sağlayacak gelir belgesi şartı yer alıyor. Bunun yanı sıra banka, başvuru sahibinin kredi notuna bakarak, konut kredisine onay verip vermeyeceğini belirlemiş oluyor.

İş Bankası’nın belirlemiş olduğu konut kredisi kullanım şartlarına uygun şekilde kredi notuna sahip olan kişiler, kolay bir şekilde bu finansman desteğinden yararlanabiliyor. İş Bankası konut kredisi başvurularının olumlu sonuçlanması için düzenli bir gelir ve kredi notunun yüksek olması yeterli görülüyor. Başvuru sahipleri bu koşullar altında 120 aya varan vade seçenekleriyle yüzde 1.38 faiz oranıyla ev kredisi çekebiliyor.

İş Bankası Konut Kredisi Evrakları

İş Bankası’ndan 120 ay vade seçeneği ile avantajlı konut kredisi çekebilmek için başvuru sahibinin kimlik belgesi gerekiyor. Bunun dışında konut kredisi başvuru formunun doğru ve eksiksiz biçimde doldurulmuş olması önem taşıyor. Başvuru sahibinin gelir durumunu gösteren bordro belgesi ve satın alınacak konutun ekspertiz raporuna ihtiyaç duyuluyor.

İş Bankası’nın konut kredisi prosedürlerine göre yapımı tamamlanmış bina ve konutlar için kat mülkiyeti tapusu fotokopisi isteniyor. Eğer yapımı henüz bitmemiş olan binalar için konut kredisi çekilecekse bu durumda inşaat ruhsatı veya kat irtifakı belgesi talep ediliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN