2023 Haziran ayında olması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için partilerin hazırlıkları başladı. Cumhıurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki sene 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı adaylığını yeniden koyacağını dile getirirken 6'lı masada kafalarındaki adayı çıkarmak için görüşmelerine devam ediyor. Peki Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman olacak? Seçim ne zaman olacak? 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak parti ve parti başkanları yavaş yavaş belli olurken son olarak 6'lı masanın kararı bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6'lı masanın adayı olacağı düşünülürken birçok kişinin gözleri seçim tarihine döndü. 2023 Haziran ayında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Kemal Kılıçdaroğlu tahminde bulundu. 

Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ NE ZAMAN OLACAK?

2023 yılı Haziran ayı içerisinde yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin erken olması dahilinde tarihle ilgili tahminde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu  Halk TV ekranlarında İsmail Küçükkaya'nın sunduğu "Yeni Bir Sabah" isimli programa konuk oldu. Programda soruları yanıtlayan ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi?

Halk TV ekranlarında İsmail Küçükkaya'nın sunduğu "Yeni Bir Sabah" isimli programa konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu 'Dün aldığımız kararlar var. Seçime de az kaldı. Topluma vereceğimiz hedefler var, yapacağımız çalışmalar var. Bu çalışmaların topluma aktarılması lazım. Dün iki önemli karar aldık. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası ve ülkemizin temel politik alanları. Örneğin, tarım, eğitim, bilim teknik... Bu konuda da çalışmalar yapılıyor. Bu biraz daha uzun vadeli bir çalışma olacak. 

Allah nasip eder de iktidar olduğumuzda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir evde yoksulluk emaresi dahi olmayacak. Yok elektriği kesildi, yok doğal gazı kesildi... Bu ortaçağ anlayışını bitireceğiz. Öyle bir düzen getireceğiz ki, kime isterse oy versin yatağa aç girmesin. Bütün suçları bizim sırtımıza yüklüyorlar. Türkiye'nin buradan çıkması lazım. Seçimlerden önce "Sakın ha CHP'ye oy vermeyin, yardımlar kesilecek" diye propagandasını yaptılar. Tam tersine yardımlar arttı ve daha insani koşullarda yapıldı.' dedi.