Katılım Bankaları Tüm Vatandaşları Faizsiz, Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacak! En Uygun Konut Finansmanları Duyuruldu!

Kamu katılım bankaları tarafından konut sahibi olmak isteyenlere büyük destek geldi. Faizsiz, düşük taksitli ve uygun kâr oranlarıyla konut kredileri duyuruldu!

Kredi 24.02.2022 - 17:20 24.02.2022 - 17:20 Serhat Karaman

Türkiye’nin iki önemli katılım bankası tarafından cazip oranlarla konut kredisi verilmesi hedefleniyor. Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası üzerinden sunulacak krediler kapsamında vatandaşların kira öder gibi en makul oranlarla kredi kullanmaları sağlanacak. 

Satın almak istedikleri konutun yüzde 80’ine kadar kredi kullanarak herhangi bir faiz ödemeden sadece uygun kâr oranları ile tüm vatandaşların hayallerindeki evlerine kavuşmaları sağlanacak. Artan konut fiyatları ve diğer bankalar tarafından sunulan yüksek faizli kredilerine bir alternatif olarak katılım bankaları en uygun konut kredilerini sunmaya devam ediyor. 

Aylık 1.763 TL Taksitle Ev Sahibi Olun!

Ziraat Katılım Bankası tarafından özellikle dar gelirli ailelerin rahatça ev sahibi olmasını sağlayacak avantajlı finansman kampanyası duyuruldu. Konut Finansmanı Kampanya Paketi kapsamında 500 bin liraya kadar olan krediler için yüzde 1,45’ten başlayan kâr oranları ile finansman sağlayan Ziraat Katılım, aylık 1.763,40 TL taksit oranları ile 100.000 TL kredi kullandırmaktadır. Söz konusu kredi miktarı için 120 ay vade seçenekleri üzerinden hesaplama yapılmıştır. 

Uygun geri ödeme seçeneklerinde de yararlanarak son dönemde artan konut fiyatlarında karşı vatandaşların en makul oranlarla kredi kullanması sağlanmaktadır. Tercih edilecek kredi miktarına ve vade sayısına göre kâr oranları ve diğer hesaplamalarda da farklılık görülebilir. 

Vakıf Katılım Konut Finansmanı 

Haber

Vakıf Katılım Bankası tarafından konut sahibi olmak isteyenler için sıfır ve ikinci el konut alımlarında geçerli olmak üzere yüzde 1,54’ten başlayan avantajlı kâr oranları ile kredi verilmektedir. 120 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı kredi kapsamında düşük taksit avantajları sunulur. 

100 bin lira konut kredisi için 120 ay vadede aylık sadece 1.832 TL taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Tercih edeceğiniz kredi miktarına ve vade sayısına göre hesaplama oranları farklılık gösterecektir. Bütçenize en uygun geri ödeme planından yararlanarak katılım bankalarının finansman desteği ile faizsiz olarak ev sahibi olabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@