Tanıttığı her yeni otomobil modeli ile gündemin üst sıralarında yerini alan Alman menşeili otomotiv devi BMW yeni otomobil modelini tanıttı. Gelen görüntüler sosyal medya platformlarında çokça konuşuldu ve paylaşıldı.

2-14

Son aylarda sıklıkla 2023 yılında piyasaya sürülecek olan otomobil modellerini tanıtan BMW markası güç ve hız için üretmekte olduğu M serisininyeni üyesini bugün itibarıyla duyurdu. Son yıllarda üretilmekte olan BMW M2 isimli model bu sefer geçmiş dönemdekilerden çok daha farklı geldi.

3-11

Geçmiş dönemlerde üretilmiş olan BMW M2 modelleri dikkat çekse de pek çok kişi tarafından tercih edilmiyordu. Daha çok kompakt bir yapıya sahip olan M2 modelleri dikkat çekici olsa da pek çok kişi tarafından eleştri yağmuruna tutuluyordu.

4-8

Geride bıraktığımız birkaç aylık dönemde bazı otomobillerinin yeni versiyonunu tanıtan BMW markası XM isimli bir SUV modelini de ilk kez kullanıcıları ile buluşturmuştu.

A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti! A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti!

bmw-m2

BMW tarafından bugün gerçekleştirilen tanıtım ile yeni 2023 model M2 tanıtılmış oldu.

BMW M2 TASARIMI

Yepyeni bir tasarım anlayışı ile gelen BMW M2 modeli her zaman olduğu gibi 2 serisi olması sebebiyle kompakt ve görece küçük bir yapıya sahip. Öte yandan aracın ön kısmında ise ilk kez uygulanan çalışmalar dikkat çekiyor.

11-1

Aracın ön kısmına bakıldığında böbrek adı verilen havalandırma ızgarasında yatay şeritlerin kullanılıyor olması dikkat çekiyor. Öte yandan aracın far tasarımı da geçtiğimiz yıllarda üretilmiş M6 modellerinin farlarını andırıyor olsa da BMW cephesinde daha önce görmediğimiz bir far tasarımı bizleri karşılıyor.

Kaputunda kabarıklık bulunan araca yan profilden bakıldığında ise E92 M3 modellerini andıran bir görünüm dikkat çekiyor. Özellikle arka çamurluklardaki kabarıklık göze çarpan nokta olurken marşpiyel eklerindeki köşeli hatlar ise aracın keskinliğini artırıyor.

7-3

Arka kısmında dörtlü bir egzoz çıkış sistemi bulunan spor otomobilin stop farlarındaki iç led uygulamaların hatları göz alıcı bir görüntüyü ortaya çıkarıyor. Ayrıca aracın arka kısmındaki geçişli ve bol köşeli hatlar otomobile agresif bir hava katıyor.

BMW M2 ÖZELLİKLERİ

Yeni gelen BMW M2'nin farklı varyasyon seçimleri bulunması kullanıcılar için alternatifler oluşmasını sağlıyor. 6 ileri manuel şanzıman kutusu ile standart olarak sunulan otomobil modelinin ayrıca 8 ileri vitesli otomatik bir seçeneği de bulunuyor. 0-100 km/saat süresi 4,1 saniye olan standart paketli otomobil için M sürücü paketi alınması durumunda ise bu süre 3,9 saniyeye indirgenecek.

9-2

453 beygir gücü olan otomobilin fiyatı ise bir diğer merak konusu oldu.

BMW M2 FİYATI

Bugün itibarıyla tanıtılan BMW M2 model spor arabanın başlangıç fiyatı ise 63 bin 194 dolar olarak sunuluyor. Başlangıç paketinde bu fiyat etiketi ile satılacak olan otomobil modelinin fiyatının varyasyonlara göre artacağı bilinirken Türkiye fiyatına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmış değil.