Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne? Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne?

Türkiye her gün yeni bir depremle sarsılmaya devam ederken gelen son dakika deprem haberi ise Osmaniye'de yaşandı. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan son dakika duyurusu ile Osmaniye'de 4,7 büyüklüğünde bir deprem yaşandığı duyuruldu. 

Depremin merkez üssü AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından Osmaniye olarak ilan edilirken deprem şiddeti nedeni ile Osmaniye yanı sıra Gaziantep, Adana ve Hatay'da da hissedildi. Yaşanan deprem nedeni ile pek çok kişi panik yaşarken sosyal medya da deprem kısa sürede büyük yankı uyandırdı. 

KANDİLLİ DEPREM SON DAKİKA 2022! OSMANİYE DEPREMİ KAÇ ŞİDDETİNDE?

Bölgede son derece büyük bir panik yaşanmasına neden olan Osmaniye depremi akşam saat 18:48 itibari ile meydana gelirken depremin şiddeti Kandilli Rasathanesi tarafından 4.9 olarak ilan edildi. 

kandilli deprem

Deprem yerin 11.2 km altında meydana gelirken Osmaniye'nin yanı sıra deprem Gaziantep, Hatay ve Adana'da da hissedildi. Depremin şiddeti sosyal medyada yapılan paylaşımlarda çok daha şiddetli olarak hissedilmesi nedeniyle tartışma konusu oldu. 

afad deprem

AFAD SON DAKİKA DEPREM HABERİ! GAZİANTEP VE HATAY DA DEPREM Mİ OLDU?

Deprem konusunda bir son dakika açıklaması da T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada depremin şiddeti 5,1 olarak ilan edildi. Deprem sonrasında gelen ilk açıklamada olumsuz bir durum yaşanmadığı bilgisine yer verildi.