Halkbank kamu çalışanları ihtiyaç kredisi paketi ile milyonlarca kişiye Ekim ayına özel düşük faizli nakit para desteği müjdesi verdi. Halkbank kamu kredisi paketinde kamuda çalışan kişilere yönelik olarak düşük faizli ve esnek ödemeli nakit para desteği sağlarken kredi başvuru limiti 100.000 TL ile sınırlandırıldı. 

Acil nakit para ihtiyacı olan memurlara yönelik olarak başlatılan kredi kampanyasında 25 bin TL kredi paketinde yüzde 1,79 faiz oranı ile bu tutarı aşan kredi taleplerinde ise yüzde 1,89 faiz oranı ile kredi desteği sağlanacak. Verilen kredi desteğinden sadece kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen kişiler yararlanabilecek. Kamu personeli olmayan kişiler bu paketten yararlanamayacak. 

MEMURLARA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİNDE BAŞVURU EKRANI AÇILDI! 

Halk Bankası ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında yer alan kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi paketi ile 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi vereceğini ilan etti. BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme nedeni ile 50 bin liraya kadar olan kredi taleplerinde 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılmasına izin verilirken 100 bin liraya kadar olan kredi paketlerinde ise en fazla 24 ay vadeli nakit para desteği sağlanacak. 

halkbank kamu kredisi

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU 2022! 

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için kredi hesaplama tablosu da yayımlanırken yüzde 1,79 faiz oranı ile 36 ay vadeli 25 bin TL ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarları 1.018 TL olarak gerçekleşirken Halkbank ihtiyaç kredisi dosya masrafı olarak 137,50 TL tahsil edecek. 24 ay vadeli 100 bin TL ihtiyaç kredisi paketinde ise aylık faiz oranı yüzde 1,89 olarak uygulanırken kredinin aylık ödemesi 5 bin 506 TL olarak aylık olarak yatırılacak. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Halk Bankası ihtiyaç kredisi paketi için başvurular kimlik belgesi ile tüm Halkbank şubeleri üzerinden yapılırken buna ek olarak Halkbank müşterisi olan ve mobil şube uygulaması kullanan memurlar internet üzerinden de hemen kredi başvurusu yapabilecekler. Kredi onayı alan kişilere aynı gün içerisinde talep ettikleri tutar ödenecek.