Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak

Konut fiyatlarında yaşanan yükselişin önünü kesmek ve ev fiyatları ile ev kiralarını düşürmek için devlet tarafından yapılan müdahaleler tüm hızı ile devam ediyor. Kiralık ev fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında ilk olarak hükümet tarafından alınan kararla kira artış oranı 2023 yılının Temmuz ayına kadar yüzde 25 ile sınırlandırılmıştı. 

Yapılan açıklama ile söz konusu düzenleme sadece konutlarla sınırlı tutulmuştu. Konut fiyatlarını düşürmek için ise atılan adımlarda TOKİ 250 bin sosyal konut projesi hayata geçirilmiş, 81 il genelinde 250 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri satışa sunulmuştu. Dev proje 7 milyon başvuru ile rekor kırarken ev sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulmuştu. Yeni adım olarak lojman satışları hız kazandı. 

DEVLET LOJMANI SATIŞLARI HIZ KAZANDI, KAMU MEMUR LOJMAN SATIŞI EKİM 2022 İLANLARI YAYIMLANDI! 

Ekim ayının beklenen kamu memur lojman satış ilanları peş peşe yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında pek çok ilde il ve ilçe Milli Emlak Müdürlükleri tarafından satışa sunulan lojmanlar için duyurular yayımlandı. İzmir ve Mersin satışa sunulan konut sayısı nedeniyle en çok ilgi çeken iller arasında yer aldı. 

izmir lojman satışı

İZMİR'DE SATILIK LOJMANLAR! ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI SATILIK LOJMAN İLANLARI EKİM 2022

Ekim ayına özel olarak satışa sunulan lojmanlar için İzmir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafında yeni satış duyurusu yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında 939 bin liradan başlayan fiyatlarla İzmir'in en değerli ilçeleri arasında yer alan Göztepe ilçesinde yer alan 31 kamu konutu satışa sunuldu. Lojmanlar için satış ilanı 13 - 17 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak. 

mersin lojman satışı x

MERSİN MİLLİ EMLAK LOJMAN SATIŞI EKİM 2022!

Mersin'de yapılacak olan Milli Emlak lojman satışı için beklenen ilanlar yayınlandı. 2 Kasım 2022 tarihinde satışa başlayacak olan lojmanlar için belirlenen satış fiyatları ise 615 bin liradan başlayacak. 

yomra lojman satışı

YOMRA MİLLİ EMLAK LOJMAN SATIŞI KAMU KONUTLARI SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Yomra Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan duyuru ile 330 bin liradan başlayan fiyatlarla kamu konutu satışı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu satışlar 25 Ekim 2022 tarihinde düzenlenecek olan ihale ile yapılacak. Tüm lojman satışları için belirtilen ihale tarihinden önce başvuru işleminin ilgili milli emlak şefliği üzerinden yapılması gerekiyor.