Kamu Bankalarından Faizsiz Taksitle Ev Finansmanı! Başvuran Ev Sahibi Oluyor!

Kamu katılım bankaları ev sahibi olmak isteyenler farklı seçenekler sunmaya devam ediyor.

Finans 08.10.2021 - 17:11 08.10.2021 - 17:11 Göksel Sarı

Kamu katılım bankaları müşterilerine ev alım yöntemlerinde çeşitlilikler sunmaya başladı. Faiz uygulamalarını kaldıran ve taksitler ile ev sahibi olma imkanı sunan kamu katılım bankaları Ekim ayı için de kar payı oranlarını ilan ettileri.

Katılım Bankacılığı İle Ev Sahibi Olmak

Ev almadan önce incelenmesi gereken fırsatlardan birisi de kamu katılım bankalarının kar payı oranı ile satışa sunduğu ve taksit imkanı sağladığı evler. Faizsiz bir şekilde katılımcılık imkanları dahilinde ev sahibi olmak isteyenler sunulan oranlar hayallerine kavuşmaya başlamış durumda. Kamu bankalarınca sağlanan kar oranları ise bu yöntemde başı çekmeye devam ediyor.

Katılım Bankacılığı İle Finansman Desteği

Katılım bankacılığı sistemini kullanan özel bankaların konut finansman maliyetlerinin oldukça yüksek olduğu şu aylarda,  kamu katılım bankalarına da talep artmış durumda. Ev sahibi olmak isteyenler tarafından tercih edilme sebeplerinden birisi ise, kamu katılım bankalarının en düşük faiz oranlı konut kredilerine yakın bir oranda kar payı oranı vereke konut finansman desteği sağlaması.

Kamu katılım bankaları olan Ziraat Katılım ve Vakıfbank Katılım bankaları resmi sitelerinden, düzenledikleri finansman desteği kampanyasının detaylarını da paylaştı. Buna göre hangi kar payı oran ve hangi vade olanaklarını sundukları da belli oldu.

Kamu Katılım Bankalarının Kar Payı Oranlar Ve Vade imkanları

Ziraat Katılım Bankası, Ekim ayı içerisinde kendi evini almak isteyenlere yüzde 1.41 kar payı oranı ile konut finansman desteği sağlıyor. Bankanın yapmış olduğu duyuruda yer alan bilgiye göre ise en uzun vade seçeneği 120 ay olarak belirlendi .

Vakıfbank Katılım Bankası, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine ekim ayı in 1.43 lkar payı oranı sağlayacak. Ayrıca banka bu finansman desteği ile beraber 120 ay vade imkanının da müşterilerine sunacak.

Her iki banka içinde geçerli olmak üzere 150 bin lira civarında kullanılmak istenen desteklerin yıllık maliyett oranları ise yüzde 19 ile yüzde 19.57 arasında değişecek.