Türkiye’de giderek artan pahalılığa karşı ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren vatandaşlara müjdeli haberler peş peşe geldi. Devlet bankalarının önümüzdeki günlerden itibaren uygulamaya geçireceği kredi kampanyaları açıklandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından farklı alanlarda faizsiz kredi destekleri başladı.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Kampanyası Başvuruları

Kamu bankaları devlet destekli kredi paketleri ile dikkatleri üzerine çekerken, uygun koşullarda ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilere müjdeli haberler geldi. Faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası köye dönüş kredi kampanyası büyük ilgi görüyor. Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var 2021 projesi kapsamında sıfır faizli olarak verilen kredi paketlerinde 84 ay vade ve ilk 1 senesi ödemesiz dönem avantajları bulunuyor.

Ziraat Bankası’nın 250 bin liraya kadar verilen kredi paketinde başvurular Tarım ve Orman Bakanlığı İl-İlçe müdürlükleri üzerinden kabul ediliyor. Ziraat Bankası tarafından belirli illerde geçerli hayvancılık kredisi olarak verilen kredi paketlerinde devlet destekli kredilere başvurular devam ediyor. Küçükbaş hayvancılık desteği olarak köyünde koyun beslemek isteyenlere faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Özel Esnaf Kredisi

Halkbank, hem esnaf kredisi paketinde hem de kadın girişimcilere destek kredisi paketleri ile vatandaşların ilgisini çekiyor. Kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler için farklı çok sayıda seçenekler sunuluyor. Halkbank, genç kadın girişimci ve esnaflar için 100.000 TL limitli; en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci ve esnaflar içinse 225.000 TL limitli sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyor.

Vakıfbank Dijital Kredi ile Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank tarafından yapılan duyuruda, banka müşterilerine, N11 sitesinden yapacakları alışverişlerinde 5 bin liraya kadar 6 ay vadeli olmak üzere faizsiz alışveriş kredisi verileceği açıklandı. Vakıfbank faizsiz ihtiyaç kredisi başvuruları N11 üzerinden ödeme yaparken dijital kredi ile öde butonuna basılmasıyla alınacak.