Kamu Bankaları Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Belirledi!

Kamu bankalarında faiz oranlarında güncellemeler devam ediyor. Kamu bankaları kredi faiz oranları belli oldu.

Kredi 15.10.2021 - 19:24 15.10.2021 - 19:24 Göksel Sarı

Kredi faiz oranları gün içerisinde dıklıklar vatandaşların gündemine gelen bir konu haline geldi. Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar kamu bankalarının imkanlarından faydalanmak için öncelikle Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ı inceliyor. Peki kamu bankalarında ihtiyaç, konut ve taşıt kredi faiz oranlarında son durum ne?

Ziraat Bankası

Türkiye’nin imkanları açısından en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası, konut kredisinde ki uygun faiz oranı ile ön plana çıkıyor. Ülkede kullanılan kredilerin yüzde 15’e yakınını tek başına karşılayan banka bu yönü ile zirvede yer alıyor. Bu kapsamda en çok tercih edilen banka olduğunu söyleyebildiğimiz bankanın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,37 olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca konut kredilerinde 10 yıla kadar vade imkanı da mevcut. İhtiyaç kredilerinde yüzde 1,59 kredi faizi uygulayan banka 36 aya kadar da vade imkanı sunuyor. Taşıt kredisi faiz oranını hem 0 km hem de 2. el araçlar için yüzde 1,59 olarak belirleyen Ziraat bu kredi özelinde 48 aya kadar vade ile kredi kullanımı mevcut.

Halkbank

Halkbank, konut kredilerinde kamu bankaları arasında en yüksek faizi uygulayan banka konumunda. Konut kredileri için yüzde 1,38 faiz oranı uygulayan Halkbank, 10 yıla kadar vade imkanı sunuyor. İhtiyaç kredilerinde uygulayacağı faiz oranını 1,63’te tutan banka 36 aya kadar vade sağlıyor. Halkbank kobi ihtiyaç kredilerinde ise en yüksek tutarlı kredileri sağlayan banka olarak öne çıkıyor. Taşıt kredi faizi ise yüzde 1,54 olarak belirlendi. Taşıt kredisi vade sayısı ise 48 ay.

Vakıfbank

Kamu bankaları arasında taşıt kredisi faizini en dip seviyeden tutan banka ise Vakıfbank. Kredinin faiz oranı yüzde 1,50 ve vade sayısı 48 ay. Konut kredisi faiz oranı yüzde 1,37’den başlatan Vakıfbank bu kredi için 120 ay vade sunuyor. İhtiyaç kredilerinde ise faiz oranı yüzde 1,55 ve vade sayısı 36 aya kadar çıkabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@