Kamu Bankaları Ekim Ayı Faiz Oranları Yayınladı! İşte Konut Kredisi Faiz Oranlar!

Kamu Bankaları konut kredilerini duyurdu. Düşük faizli krediler için başvurmak yeterli.

Kredi 02.10.2021 - 19:40 02.10.2021 - 19:40 Göksel Sarı

120 ay vade ile konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların ilk tercihi düşük faiz oranları nedeni ile kamu bankaları oluyor. Düşük faiz ile beraber uygun vade seçenekleri sunan kamu bankaları Ekim ayı için konut kredisi faiz oranlarını yayınladı.

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası kendi resmi kurumsal internet sitelerinden yaptıkları duyurular ile Ekim ayı içerisinde uygulanacak konut kredisi faiz oranlarını belirledi. Verilecek kredilerin tutarına göre vade seçeneklerini de vatandaşların kendi tercihleri ile belirleyen bankalar 120 aya varan vade seçenekleri sunuyor.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası konut kredisi için standart paketleriyle ön planda olmaya devam ediyor. Maaş Müşterilerine özel kampanyalar da sunan banka bu zamana kadar müşterisi olmamış vatandaşlara da konut kredisini uygun koşullar altında kullanma imkanı ağlıyor. Ekim 201 dönemi için ev sahibi olmak isteyen kişilere yüzde 1.37 oranında faiz imkanı ile 120 ay vade seçeneği sunan banka, emekliler, çalışanlar ve sigortalı olanlar için aynı seviyede faiz imkanı sunuyor. Ayrıca banka kendi bünyesinden maaş alanlara ise kredi miktarlarında da yüksek limitler yaratmakta.

Halkbank

Halkbank geçtiğimiz dönemde kamu bankaları arasında en fazla konut kredisi kullanımı sağlayan banka konumunda. Bu durumun ortaya çıkmasında kredi kullanım koşullarında Halkbank’ın sağlamış olduğu esneklikler ön plana çıkıyor. Bu kapsamda Halkbank yüzde 1.41 faiz oranı ile özel sektör çalışanlarına, memurlara ve emeklilere konut kredisi imkanı sunuyor. Kullanılan kredilerde alınan tahsis ücretini müşterilerin kendilerinin ödemesi halinde ise bu faiz oranı yüzde 1.38 e kadar indiriliyor. Başvurularını yapan müşterilerin kredi puanlarına göre verilecek tutar belirlenmekte.

Vakıfbank

Vakıfbank yapmış olduğu 2021 Ekim ayı konut kredisi kampanyası ile 120 ay vade imkanı sunan bir başka kamu bankası konumunda. Verilen kredilerin geri ödemeleri için esneklikler sağlayan banka A sınıfı enerji kimliği olan evler için yüzde 1.25, B sınıfı enerji verimliliği olan evlere ise yüzde 1.35 faiz oranı belirledi.