Kamu Bankaları Acil Nakit İhtiyaçları İçin Hesaplara 10 bin TL Yatıracak! Talimat Verildi!

Ekim ayında vatandaşların nakit ihtiyaçları için kamu bankalarına talimat verildi. İhtiyaç kredilerine uygun faiz oranı sağlanacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Ekim ayı itibari ile kamu bankalarından verilecek kredi tutarları belli oldu. Daha önce verilen talimat ile hazırlıklarını tamamlayan bankalar vatandaşların hizmetine sunacağı 10 bin TL’lik düşük faiz oranlı kredi paketlerini hazırlamış durumda. Hazırlanan kredi paketinin detayları da belli oldu.

10 bin liraya kadar sağlanacak acil ihtiyaç kredi paketleri ile ihtiyacı ve borcu olan kişiler bu kredileri uygunn vade ve düşük faiz oranları ile kullanılabilecek. Kullanılacak kredilerin geri ödemeleri  zamana yayılarak vatandaşların borçlarından kurtulmaları ve ertelemeelri amaçlanıyor. Bu konuda devlet kanallarından gelen talimatlar ile hazırlıklarını yapan ve bu hazırlıklar sonucunda kredi paketlerini kendi imkan ve bütçeleri kapsamında hazırlayan kamu bankaları vatandaşları bekliyor. Başvuru yapan kişilerin uygun şartları sağlaması halinde 10 bin liraya kadar kredi kullanım imkanından faydalanacak.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, uygun faiz oranları ile birlikte müşterilerine kredi imkanı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda hazırlanan kredi kampanyası ile 10 bin liraya kadar düşük faizli kredi verilecek. Bankanın belirlemiş olduğu kredi verme politikası kapsamında verilecek kredileri için başvurular başladı. Başvuru işlemlerini internet şubeleri, mobil bankacılık ve Ziraat şubelerinden yapan kişiler başvuruları onaylandığı takdirde 10 bin liraya kadar kredi kullanabilecek.

Halkbank

Halkbank’ta ekim ayı içerisinde 10 bin lira acil ihtiyaç kredisi hazırlayan kamu bankaları arasında yer aldı. Banka başvuruları mobil şube, internet şubesi ve fiziki şubelerinden kabul edecek. Bankanın belirlemiş olduğu kredi kullanım koşullarına karşılayan kişilere verilecek krediler anından değerlendirme sonucu onay alması halinde hemen hesaplara aktarılacak  Kredi notunu dikkate alan banka faiz oranlarını da bu kredi notuna göre belirlenmekte.

VakıfBank

VakıfBank’ta Ekim ayı kredi kampanyasına katılan kamu bankası. Verilecek kredileri 3 ay ertelemeli geri ödeme planı ile dağıtan banka, kredi başvurularını şubelerinden kabul etmekte. Faiz oranını vade sayısı ve kredi notuna belirleyen banka, 36 ay vade imkanı sunuyor.

HABERİ PAYLAŞ: