Akaryakıt fiyatları peş peşe yaşadığı zamların ardından büyük bir indirim haberi ile araç sahiplerine rahat nefes aldırdı. Benzin ve motorin fiyatları hem brent petrol fiyatı hem de dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında son 6 günde üst üste 4 kere zamlanarak araç sahiplerini isyan noktasına taşımıştı. 

Fiyatlar bir anda yeniden yükselişe geçerken motorin için 30 TL koşusu bir kere daha başlamış, pek çok ekonomist motorinin litre fiyatının 30 lirayı aşabileceği uyarısı yaparak yeni tahminlerini duyurmuştu. Özellikle de petrol fiyatlarında yaşanan artışın küresel piyasada büyük dalgalanma yaratması ve brent petrol fiyatının bir kere daha Rusya'nın elini güçlendirmesi ile Amerika zorunlu olarak brent petrol fiyatına bir kere daha müdahalede bulunmuştu. 

BRENT PETROL FİYATINDA SON DURUM NE, BUGÜN PETROLÜN VARİL FİYATI KAÇ DOLAR OLDU?

Brent petrolün satış fiyatı bir kere daha 100 dolar sınırından dönüş yapsa da 12 Ekim 2022 Çarşamba gününe yine yükseliş yönlü başladı Brent petrolün fiyatı 94,96 dolar seviyesi ile 95 dolar eşiğini zorlamaya devam ederken süreçte Amerika'nın takınacağı tavır büyük önem taşıyor. Dolar kuru ise yeni günde 18,5854 TL'den işlem görmeye devam ediyor. 

benzine indirim

AKARYAKIT FİYATLARI SON DAKİKA: MOTORİNE İNDİRİM BEKLENTİSİ VAR MI, MOTORİN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Evet, peş peşe gelen zamların ardından motorine büyük indirim beklentisi açıklandı. Son 6 gün içerisinde üst üste gelen 4 zamla bir kere daha 28 liranın üzerine tırmanan motorinin litre fiyatı için akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile okkalı indirim müjdesi verildi. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile 13 Ekim 2022 Perşembe günü itibari ile motorine 2 lira 13 liralık indirim yapılacağı müjdesi verildi. 

Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı! Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı!

Geride bıraktığımız hafta içerisinde motorine ilk olarak 1,10 liralık, ikinci zamda 1,39 liralık, üçüncü zamda 1,53 liralık ve son zamda ise 1,39 liralık fiyat artışına gidilmiş, motorinin litre fiyatı 28,50 liraya fırlamıştı. Yeni haber ile beraber 13 Ekim Perşembe günü satış fiyatının 2 lira 13 kuruşluk indirime gireceği ilan edilirken böylelikle motorinin litre fiyatı bir kere daha 26 TL seviyesine çekilerek 26,13 TL seviyesini görecek.