Kadınlar Kendi İşinin Patronu Olabilecek! Başvuran Kadınlara 100 Bin Liralık Hızlı Destek

Kadınların çalışma hayatı içerisinde daha çok desteklenmesi için verilen desteklerin kapsamı genişletildi. Kendi işini kuran kadınlara 100 bin liraya kadar destek verilecek.

Ekonomi 28.09.2021 - 12:07 28.09.2021 - 12:07 Serhat Karaman

Türkiye’de kadın istihdamının artırılması ve çalışma hayatında kadınların desteklenmesi için pek çok çalışma yapılıyor. Kadınlara yönelik verilen bu desteklerden pek çok kişinin bihaber olduğu belirlendi. Hem özel kuruluşlar hem de devlet maddi yönden kadınlara pek çok destek verdiğini açıkladı.

Kamu bankalarından birisi olan Halkbank yeni bir destek paketi hazırladığını duyurdu. Devlet destekli bir banka olması nedeniyle kredi tutarının faiz oranları da daha kolay şartlar sunabiliyor. Halkbank ilk kez sadece kadın girişimcilere yönelik bir destek paketi hazırlamış oldu.

SADECE KADINLARA ÖZEL KREDİ VERİLECEK

Kadınlar Kendi İşinin Patronu Olabilecek Başvuran Kadınlara 100 Bin Liralık Hızlı Destek2

Çalışma hayatında kadın istihdamını artırmak, kadınların kendi işlerini kurarak hayallerini gerçekleştirmeleri ve yeni istihdamlar sağlamaları için özel krediler verilecek. Kadın girişimcilere özel verilecek kredinin tutarı ise 100 bin liraya kadar çıkıyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredi paketi hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Banka tarafından kendi işini kurmuş ve hem gelişmek hem de büyümek için desteğe ihtiyacı olan kadınlar için 100 bin liralık kredi desteği verilecek. Yeni işini kurmuş ve bu süreçte maddi desteğe ihtiyaç duyan kadın girişimciler için ise en az 6 ay önce süreci tamamlamış olmaları halinde 50 bin lira değerinde kredi verilecek.

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDAANABİLECEK?

Kadın girişimci desteğinden işletmesinde hisselerin en az yüzde 50’lik kısmının kadınlara ait olması halinde fayda sağlanabileceği belirtildi. İş planında hazırlanmış olan belirli bir projeyi hem yürütme hem de organize etme konusunda sorun yaşamayacak olan kadınlar destek başvurusunda bulunabilirler. İşletmenin yönetiminde söz sahibi olan ve faaliyetlerine katılı gösteren kadınlar da bu süreçten faydalanabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@