İzmirliler için Güzel Haber Geldi! 400 lira Ödeme Müjdesi Verildi!

İzmir'de okuyan ve maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için güzel haber verildi. 400 lira karşılıksız burs desteği için geri sayım başladı.

Ekonomi 05.10.2021 - 10:10 05.10.2021 - 10:11 Elif İşçi

Üniversitelerin açılması ile birlikte pek çok öğrenci maddi açıdan çeşitli sıkıntılar yaşamaya başladı. Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Maddi açıdan sıkıntılı olan öğrencilerin belirlenmesinin ardından bir destek programı hazırladığını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek destek için öğrencinin ailesinin ikametgah adresinin de İzmir’de bulunması gerekiyor. Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından hazırlanan süreç sonrasında üniversite öğrencilerine maddi destek verilecek.

TUNÇ SOYER MÜJDELİ HABERİ VERDİ

İzmirliler için Güzel Haber Geldi! 400 lira Ödeme Müjdesi Verildi!2

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konu hakkında açıklama yaptı. Öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince yanlarında olmayı amaçladıklarını anlattı. İzmir’in güzel ve yaşanılası bir şehir olduğunun altını çizerken, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin bu süreçte mutlaka başvuru formunu doldurmalarını istedi.

Belediye tarafından incelenmek üzere istenen evrakların toparlanmasının ardından yine belediye tarafından eşit ve adil bir biçimde değerlendirme yapılacağının altı çizildi. Böylece maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencileri eğitim hayatlarında endişe yaşamayacaklar.

BURS ÖDEMELERİ KASIM AYINDA YAPILACAK

Burs başvurularının tamamlanmasının ardından ilk ödeme Kasım ayında yapılacak. Başvurular için belediyeye gitmeye gerek kalmadan sadece internet üzerinden yapılacak. Destek ödemeleri iki parçada verilecek. İlk parçada öğrenciler için Kasım ayı ödeme zamanı olarak belirlenirken, ikinci kısım ödemeleri ise 2022 yılında verilecek.

Ailesi İzmir’de ikamet edip, kendisi şehir dışında okuyan tüm öğrenciler 18 ile 25 yaş aralığında olmaları halinde eğitim desteğinden yararlanabilecekler. Başvuru için eğitim notunun ise diplomada 4 ortalama üzerinden en az 2.00 ve üzeri olması gerekiyor. Eğitim burs başvuruları için belediye her haneden bir adet başvuru kabul edebileceğini açıkladı.