İstanbul'da Yoğun Kar Yağışı Sebebiyle Yeni Kararlar Alındı! Özel Araçların Trafiğe Çıkmasına Yasak Getirildi

İstanbul'da dünden bu yana etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde bazı yeni kararlar alındı. Bu süreçte özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. İşte detaylar...

Gündem 25.01.2022 - 10:58 25.01.2022 - 10:58 Serhat Karaman

Uzun bir aranın ardından İstanbul’da etkisini gösteren kar yağışı hayatın neredeyse durma noktasına gelmesine neden oldu. Bunun üzerine il genelinde yoğun kar yağışı hayatın neredeyse durmasına neden oldu. Yapılan düzenlemelerle birlikte yaşanan sorunların biraz olsun üstesinden gelinmesi amaçlanıyor. 

ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN UYARISI YAPILDI!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından sosyal medya hesabı üzerinden sık sık paylaşımlar yapıldı. Dün sosyal medyada ve haberlerde trafikte uzun saatler boyunca mahsur kalanların   haberlerinin yapılması da çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bunun ardından pek çok bölgede kar kalınlığının 60 santimetreyi geçtiği belirlendi. Kent merkezinde yaşanan yoğun kar yağışı kalabalık olan şehrin daha büyük sorunlar yaşamasına neden oldu. 

ÖZEL ARAÇLARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI

Yoğun kar yağışı sebebiyle yeniden mahsur kalanların olmaması, kazaların yaşanmaması ve kent merkezinde bulunan karların temizlenmesi için bazı kararlar alındı. Bu kararlarla birlikte özel araçların öğlen bire kadar trafiğe çıkmasına kısıtlama getirildi. Bu süreçte sadece toplu taşıma araçları ve görevli araçların geçişine izin verilecek. 

İstanbul’a pek çok noktadan girişler önlem almak amacıyla durduruldu. Otogarlarda bulunan otobüslerin de herhangi bir kaza olmaması açısından çıkışları öğlen saatlerine kadar durdurulmuş oldu. İstanbul havalimanında öğlen saatlerine kadar tüm uçuşlar iptal edildi. Marmaray seferlerinin ise vatandaşın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için hem ücretsiz hem de sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@