İstanbul'da Hayat Normale Dönüyor! Moto Kurye ve Elektrikli Scooter Yasağı Ne Zaman Bitecek?

Yoğun kar ağışının ardından İstanbul'da yaşam normale dönmeye başladı. Moto kuryelerin ve elektrikli scooterlerin il genelinde yasağının bitmesi için tarih belli oldu.

Gündem 27.01.2022 - 18:36 27.01.2022 - 18:36 Serhat Karaman

İstanbul bir süredir yoğun kar yağışının etkisi altına girmişti. Şehirde karın yağması ve bunun ardından soğuk havanın gündeme gelmesinin hemen ardından hayat neredeyse durma noktasına geldi. 

Yolların kar yağışı nedeniyle kapanması, açık olan yolların ise buzlanma ile birlikte oldukça tehlikeli hale gelmesinin ardından bazı önlemler alındı. Gelen kaza haberlerinin daha fazla yaşanmaması için özellikle elektrikli scooterlar ve Moto kuryelerin trafiğe çıkmasına yasak getirildi. 

İSTANBUL’DA MOTO KURYE VE ELEKTRİKLİ SCOOTER YASAĞI GETİRİLDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre şehirde yoğun bir şekilde bulunan ve aynı zamanda vatandaşlar tarafından da aktif olarak kullanılan Moto kurye ve elektrikli scooterlara ikinci bir açıklamaya kadar yasak getirildiğini duyurdu. 

Getirilen yasağın hava muhalefeti nedeniyle can ve mal kaybını engellemek adına gerçekleştirildiği belirtildi. Bu durum pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamasına neden oldu. Bir süredir yasağın ne zaman kaldırılacağı merak ediliyordu. Getir ve Yemek Sepeti gibi uygulamalarda hizmetlerine geçici süreyle ara vermek zorunda kaldı. 

YASAĞIN SONA ERECEĞİ TARİH AÇIKLANDI

Bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklamada bulundu. Bu süreçte İstanbul ilinde yolların temizlenmesi, buzlanma tehlikesinin sona ermesi ve yeni bir yoğun yağışın beklenmemesi nedeniyle elektrikli scooter, motosiklet ve Moto kurye kullanımına izin verileceğini belirtti. Böylece Cuma günü sabah 08.00 saatlerinden itibaren yeniden hayat normale dönecek 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@