İşletmelere ve Girişimcilere Destekler Devam Ediyor! Pandemi Sonrası 6 Ay Taksit Ertelemeli ve Düşük Faizli Finansman!

Covid – 19 salgınından etkilenen çiftçi, girişimci, esnaf ve işletmelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi paketleri devreye sokuldu…

Kredi 22.11.2021 - 16:29 22.11.2021 - 16:29 Serhat Karaman

Kadın girişimciler, işletme sahipleri ve yeni iş kurmak isteyen tüm girişimciler başta olmak üzere, özellikle pandemi döneminde finansman desteği bulmakta zorlanan vatandaşlar için devlet destekli finansman paketleri açıklanmaya devam ediyor. Kamu bankalarının öncülüğünde başlayan finansman destek paketlerinin yanı sıra birçok özel bankanın da benzer kredi destekleri sunmaya başlaması milyonlarca kişiyi rahatlatmayı başardı. Önümüzdeki dönemde de bu tip finansman desteklerinin işletme sahiplerine rahat bir nefes aldırması bekleniyor. Özellikle kadın girişimcilerin iş hayatında daha aktif rol oynaması için devlet destekli, faizsiz ve uygun ödeme koşullarına sahip esnaf, girişimcilik ve çiftçilik kredileri sunulmaya devam ediyor.

Halkbank’tan Girişimcilere Devlet Destekli Özel Krediler

Yeni iş fikri olanlarını desteklemek ve iş kurmaları için finansman destekleri sağlamak adına, Türkiye’nin önde gelen kamu bankası Halkbank, KOSGEB işbirliği ile devlet destekli krediler sağlamaya devam ediyor. Öte yandan kadın girişimcilerin finansman desteklerinden çok daha avantajlı bir şekilde yararlanması için Kadın Girişimci Kredi fırsatlarını devreye sokan banka, 100 bin TL’ye kadar kredi sunuyor. 6 ay ana para ödemesiz olarak 36 ay vade ile ayrıca kadın girişimciler için 50 TL’ye kadar avantajlı finansman paketlerinin verilmeye devam edeceği bildirildi.

İş Bankası Girişimci ve İşletmelere Özel Finansman Paketleri

Türkiye İş Bankası tarafından uygun oranlarla birçok sektör ve işletme/girişimci için finansman destekleri sunuluyor. Öte yandan kadın girişimciler için: Kadın Girişimci Programı kapsamında finansman çözümleri sunan İş Bankası, 500 bin TL’ye kadar düşük faiz oranları ve cazip ödeme koşulları ile destek sağlıyor.

Çiftçiler İçin Finansman Çözümleri

Tüm işletme ve girişimciler için finansman çözümleri sunan bankalar aynı zaman da çiftçiler için de benzer kredi paketlerini devreye soktu. Yapı Kredi tarafından Kasım ayı boyunca çiftçilere özel 50 bin TL’ye kadar %1,65’ten başlayan faiz oranları ile kredi verilmeye devam ediyor.

Şekerbank ise yine çiftçilere özel birçok finansman çözümleri sunarak 6 aya kadar geri ödemesiz, düşük faizli ve uygun vade seçenekleri ile finansman desteği sağlamaya devam ediyor. Gelecek dönemde de bankaların yeni finansman paketlerine imza atacağı bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@