İslam Memiş'ten Bomba Açıklama: 'İnsanlar Fakirleşecek, Varlıklarınızı Artırın'

Piyasa Uzmanı İslam Memiş piyasalara yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yatırımcılara tavsiyeleri dikkat çekti. 

Finans 29.09.2021 - 11:00 29.09.2021 - 11:00 Serhat Karaman

Altın ve para piyasaları ile alakalı bilgisine ve fikirlerine sık sık başvurulan isim İslam Memiş, piyasalara yönelik önemli açıklamalar yaptı. Yatırımcılar için bazı tavsiyeler veren Memiş, “Dünyada enflasyonlar artmaya devam edecek. İnsanlar fakirleşmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘Sen yatırımcı mısın?’

Yatırım araçları olarak görülen mevduatlardan kar elde etmek isteyen yatırımcılar için İslam Memişten bazı tavsiyelerde geldi. Yatırımcılara asla tek bir yatırım aracında bağlı kalmalarını öneren memiş ‘sepet’ yapmanın önemine dikkat çekti. İslam Memiş değerlendirmelerine devam etti: “ Yılın son çeyreğine girdik. İnsanlar bizi görünce şu soruyu soruyorlar: Nereye yatırım yapalım? Ben de ‘Sen yatırımcı mısın?’ diyorum. insanların kendilerini yatırımcı olarak görmesi farklı bir olay. Yatırımcı olarak kendini tanıtan insan mutlaka sepet yapmasını öğrenir. Dolar,euro altın alırsınız ama sepet yaparsınız. İnsanların şöyle bir algısı var heehangi bir yatırım aracı aldığı zaman yükselmesini bekliyorlar,s sattığı zaman düşmesini bekliyorlar. Ben bu eylemleri kesinlikle yanlış buluyorum. Bu üç aylık süreçte insanlar kendilerine zaman diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Al Satçı İle Yatırımcı Farklı

Piyasaların bu aralar sürekli dalgalı olduğunu belirten uzman, al sat yapan insanlarla yatırımcı olarak tanımlanan insanlar arasında fark bulunduğunu belirtti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı şöyle devam etti “ Ben bir yatırımcı mıyım alsatçı mıyım? İnsanlar varlıklar üzerinden al sat yapabilir ama bunu alışkanlık haline getirmekle yılda iki kez pozisyon almak arasında fark vardır. Merkez Bankalarının açıklamalarına bakarsak merke bankalarının  bile önünün göreemediği bir süreçten geçiyoruz. Açıklamalarda sürekli ‘tahmin ettiğimiz ferahlık gerçekleşir ise, eğer salgın hastalık riski ortadan kalkarsa’ gibi ifadeler ve bu da tedirgin olduklarının işareti” ifadelerini kullandı.

Varlıklarınızı Arttırın

Vatandaşların kendisine en çok enflasyondan nasıl korunacağını sorduğunu belirten Memiş, rakamsal olarak bir miktara girdiğini fakat elinizdeki miktarı ne kadar arttırırsanız o kadar şanslı olduklarını. Son 9 yıldır gram altın fiyatlarına bakılınca 76 liradan 500 liraya geldiğini. Mümkünse varlıklarınızı artırmanın yollarını aramanın gerektiğini vurguladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@