Özellikle de son dönemde yaptığı dolar ve altın tahminleri ile sık sık gündeme gelen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı son açıklama ile birlikte de altın, dolar ve euro için yeni açıklamalarda bulundu. Yatırım amacı ile elinde altın ve döviz bulunduran kişilerin sık sık takibini yaptığı bu son döneme göre pek çok kişi tarafından da önümüzdeki süreçte nasıl ilerleme yaşanabileceği merak edilmeye başlandı. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklama ile birlikte kurlarda son durum ve yaz aylarında piyasalarda nasıl bir değişimin yaşanacağı gündeme geldi. 

ÇARŞAMBA GÜNÜNE DİKKAT! 

Altın piyasasında son durum hakkında bilgilendirmelerde bulunan İslam Memiş,  "Gram altın TL ekranlarda 1128 lira. Serbest piyasalarda 1147-52 lira aralığında. Yine gram altın TL fiyatında 1130-70 lira aralığını bu hafta için takip edeceğim. Çarşamba günü tekrar kar satışları ile gerileyebilir gram altın. Orta ve uzun vadede rekor beklentimiz devam ediyor. Yaz aylarında yükselişleri göreceğiz. Düşüşler alım fırsatı. Bozdurmak isteyen de acele etmemeli. Ons altında 1870, devamında 1880 dolara kadar toparlanma mümkün. Geniş bant aralığında dalgalanıyor. Hızlı bir toparlanma, 1870, devamında 1880 dolar seviyesi var. 1880 dolardan tekrar satış gelme olasılığı yüksek." şeklinde ifadeler ile yakın zamanda nelerin yaşanabileceğini ifade etti. 

Tüm bunların yanı sıra gümüş onsu hakkında da serbest piyasalara bakıldığında gramının 13 lira üzerinde, bankalarda ise 14 - 15 seviyelerinde olduğu ifade edilerek ucuz gümüşün bulunmadığı ifade edildi. 

YAZ AYLARINA DİKKAT! 

Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı

Uzun vadede dövizin geleceği son durum hakkında merak edilenlerin artması ile birlikte "Dolar TL kurunda stabil durum devam ediyor. Ekran ile serbest piyasalarda makas aralığı açık. Dolar TL serbest piyasada 19 lira üzerinde. 19.11-16 lira aralığında. Euro dolar paritesi hafif alıcılı başladı haftaya. 1.0651 seviyesinde parite. 1.07 var yukarıda. Döviz tarafında dövize yatırım yapacak olana, belli bir miktar param var, yaz ayları için döviz almak isteyenlere diyorum ki dolar alacağınıza euro alın. Yaz aylarında 1.15'e kadar yükseliş öngördüğümüzden dolayı dolara kıyasla euro'nun getirisi daha fazla olacak. Parite düşük kalmaya devam ediyor." şeklinde yaptığı açıklamalar ile getiri bazında bakıldığı zaman euro için umut vaadedildiğinden bahsetti. 

EDİTÖR NOTU: Haberde yer alan ifadelerin tamamı İslam Memiş'e aittir. Tarafımızca yatırım tavsiyesisi yapılmamaktadır.