İŞKUR Açıkladı! Günde 3 Saat Evden Çalışana 1500 TL Ödenecek!

Milyonlarca kişiyi çalışma hayatına kazandıran İŞKUR bu kez evden çalışanlara yardım ve destek verecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Ekonominin canlanması ve üretiminin arttırılarak kalıcı olmasını amaçlayan İŞKUR yardım ve destek düzenlemelerini bu yönde yapmakta. Bugüne kadar çeşitli meslek gruplarına ve toplumun önemli sayılardaki kesimlerin destekler vererek işgücünün istihdama dönüşştürme alanında başarılı işlere imza atmış durumda.

Günde 3 ila 4 Saat Çalışma Şansı

İŞKUR hazırlamış olduğu düzenleme ile  evden çıkmadan çalışmak isteyenleri de düşündü. Belirli sebeplerden ötürü evden çıkmayan veya çıkamayan vatandaşları da ekonomik hayata kazandırmak isteyen kurum düzenlemesini bu yönde hazırladı. Evde oturarak günde 3 4 saat çalışıp maaş almak artık mümkün. İŞKUR, paketleme işi ile evde oturanları da maaş sahibi yapıyor. Hem iş öğrenmeleri hemde evden çıkmadan günde 3 ile 4 saat çalışarak maaş almaya hak kazanmaları mümkün olacak düzenlemeye  özellikle ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdiği görülmekte.

Evde Paketleme İşi

Belli başlı şartlara dayandırılan düzenleme ile çalışmak isteyenler günde 3 ile 4 saat ayırarak aile bütçelerine katkıda bulunabilir yada kendi ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Özellikle kadınların evde kına paketleme, evde nikah şekeri hazırlama, poşet katlama, mandal montajı, bitki çayı yapımı, takı tasarımı, evde sabun yapma işlemi, tırnak kutulama, ve çizelge seti hazırlama gibi hem nispeten kolay hem de çok vakit almayacak işler ile hem maaş kazanma hemde günün geri kalanını yine kendine ayırma imkanı sunan İŞKUR, düzenlemesi ise yoğun ilgi görmekte.

SMS ile Geri Dönüş

Yapılan her iş başına ödeme alacak olan çalışanlar, bu işe vasıtası ile ayda bin ile 1500 lira arasında ücret kazanabilme imkanına sahip oluyor. Evde paketleme işine başvurmak isteyenlerin en yakın İŞKUR şubesine giderek başvuru yapmaları yeterli oluyor. Değerlendirilen başvuruların geri dönüşleri vatandaşlar SMS yolu ile bildiriliyor. Programa kabul edilen  vatandaşlar günde 2 3 saat paketleme işi yaparak aylık bin liranın üzerinde  maaş sahibi olabiliyor.  Bu kapsamda hem kendi ayaklarının üzerinde durabilen vatandaşlar hemde aile ekonomisine katkıda bulunabilir.

HABERİ PAYLAŞ: