İşinin Patronu Olmak İsteyen Kadınlara Halkbank'tan Bomba Kredi! 0 faizli 100 Bin TL!

Halkbank destek kredisi kampanyası düzenliyor. Kendi işini yapmak isteyen kadınlar için müthiş fırsat.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

İş hayatında yer alarak kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlar için bir çok devlet desteği ve banka kredileri için başvurular devam ediyor. Başvuran kadınlara destek, eğitim, danışmanlık ve rehberlik hizmetleri verilirken bankalardan uygun vadeli düşük faizli kredi imkanları da sağlanıyor.

30 Yaş Altına

Halkbank tarafından duyurulan kredi kampanyası ile kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlara bazı şartlar altında kredi kullanma imkanı sağlanıyor. Yapılan duyuru ile en önemli kriter yaş olduğu belirtildi. Bu kritere göre kredi kullanmak isteyen kadınların 30 yaş üzerinde olmaları halinde 0 faizli kredi verilmiyor. Kadınları iş hayatına teşvik etmek amacı ile düzenlenen kredi kampanyasında 30 yaşını geçmemiş kadınlara 100 bin lira sıfır faizli uygun vadede geri ödemeli kredi veriliyor.

İş hayatına katılmak isteyen kadınları sevindiren gelişme, birçok kadın girişimci tarafından kullanılmaya başlandı. Kredininin kullanım detayları ve koşullarını merak eden girişimci kadınlar nasıl kredi kullanım şartları ne sorusunu sormak. İşte detaylar.

100 Bin TL Kredi

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 30 yaşınının altındaki girişimci kadınlar için üst limit 100 bin TL olan kredi kullanımı imkanı veriliyor. En az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ilgili meslek dalında 1 yıl içerisinde işletme kuran girişimciler için ise üst limit 225 bin TL olarak belirlenmiş durumda. yapılan başvuruların değerlendirilmesi ile krediler onaylanarak Halkbank tarafından hesaplara yatırılıyor.

Destek Kredisi Amacı

Başvuru yapanlara sıfır faizli esnaf kredisi imkanı sunulan destek kredisi ile istihdam alanlarının artırılması ve işsizlik oranlarında düşüş sağlayarak ülke ekonomisine üretim bazlı destek olmak. Destek olunan krediler ile vatandaşlar usta oldukları veya çalıştıkları meslek dallarında kendi işyerlerini kurarak üretime geçiliyor. Bu durumda hem çalışan kişi sayısı hemde üretim ekonomisi kapsamında ülkeye fayda sağlamak. KOSGEB’in eğitim ve desteklerinin de bu esas amaca dayalı olarak yapıldığı vurgulanıyor.

HABERİ PAYLAŞ: