İş Kurmak İsteyen Kadınlara Destek: Halkbank Kadın Girişimci Desteğini Açıkladı!

Halkbank, yeni bir iş kurma hayali kuran kadın girişimcilere kredi desteklerini sunuyor.

Ekonomi 01.01.2022 - 15:29 01.01.2022 - 15:29 Serhat Karaman

Kadın girişimcilerin işini kurması veya kurulu işlerini ilerletmesi ve büyütmesi için destek sağlayan Halkbank sayesinde cazip oranlı kredilerden ve diğer destek kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Zor durumda kalmadan, finansmana hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamak amacıyla sunulan destek paketleri, belirli şartları karşılamakta olan adayların tamamına ulaştırılabilir. Sıfır faizli esnaf kredisinden, geri ödemesiz desteklere kadar uzanan paketlerden sizin için en uygun olanını değerlendirebilir ve dilediğiniz yoldan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Kadın girişimciler ve iş sahipleri için özel olarak ortaya çıkarılmış olan kredileri inceleyerek şartları görebilirsiniz. Banka tarafından, azami kredi limiti halihazırda işi kurulu olan kadın girişimciler için 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Yeni iş kurmakta olan veya kurduğu iş yeri 6 ay önce açılmamış olan kadın girişimciler için ise limit 50.000 TL’dir. 6 ay anapara ödemesi bulunmadan, kredinin vadesi azami 36 aya kadar yükseltilebilir. Halkbank girişimci destek kredisi, aylara bölündüğünde eşit taksitlere sahip olacaktır. Kampanya içerisindeki Halkbank kredi kullanıcılarından Havale ve EFT işlemlerinde ödeme alınmaz. Ödemesiz dönem faizleri, 3’er ayda bir banka tarafından talep edilir. Başvuruda bulunan girişimcilerin tamamına, ticari kartlar arasından bir adedi tanımlanacaktır. Paraf KOBİ Kart, Paraf Business Kart, Paraf Esnaf Kart arasından birine en az 5.000 TL limit tanımlanır. 

Halkbank Kadın Girişimci Desteğinden Kimler Faydalanabilir?

Kadın Girişimci Desteği çalışan toplumda kadının rolünü artırmak için ortaya çıkarılmış olan ve tamamen kadın KOBİ ve iş yeri sahiplerine özeldir. Başvuruda bulunmak için, gerçek şahıs işletmesi veya hisselerinin en az %50’si kadınlara ait olan şirket veya işletmelerin sahipleri olmak gereklidir. Bu şartları karşılayan kişiler başvuru işlemlerini banka tarafından talep edilen bilgilerle birlikte Halkbank şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirler. İş planlarında net olan, kredi puanlarında düşüklük olmayan, projelerin tamamlanacağına inanmış olan kadınların kredilerini hızlıca almaları ve hemen kullanmaya başlamaları mümkündür. Şirket veya işletmelerin yönetim birimlerine ve firmanın gerçekleştirdiği operasyonlara dahil olan kadınlar da krediyi kullanmaya başlayabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@