Türkiye’nin en çok bireysel ve ticari müşterisi bulunan özel bankalarından İş Bankası, hem bireysel kredilerde hem de ticari kredilerde öne çıkıyor. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan banka son olarak ticari kredilerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. İş Bankası resmi web sitesinden duyurulan haberde, deniz kirliliğinin azaltılması ve denizlerin korunması için yeni bir kredi desteği sunmaya başladığı belirtildi. İş Bankası, bu kapsamda atık su artıma ve atık su geri kazanım tesisi kuracaklara ya da mevcut tesisini yenilemek isteyenlere cazip krediler veriyor.

İş Bankası’ndan İşletmelere Özel Kredi Kampanyası

Deniz kirliliğinin azaltılması, önlenmesi ve denizlerimizin korunmasına yönelik kredi kampanyası başlatan İş Bankası bununla atık su arıtma, atık su geri kazanım tesisi yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor. Yeni iş kurmak veya mevcut tesisinin yenilemek isteyen işletmeler uygun koşullarda finansman desteğine sahip olabiliyor. İş Bankası, çevreyi korumak amacıyla finansal enstrümanlar geliştirmeye devam ediyor.

Elektrikli ve hibrit araçlar için uygun krediler veren İş Bankası, şimdi de Denizleri Koruyalım Kredi kampanyasını duyurdu. İş Bankası, deniz kirliliğinin azaltılması ve denizlerin korunması için kullanılmış suların yeniden değerlendirilmesini teşvik ediyor. Atık su arıtma ve atık su geri kazanım tesisi yatırımı yapmak isteyenler ihtiyaçlarını İş Bankası’nın bu kredi kampanyasıyla uygun koşullarda karşılayabiliyor.

İş Bankası Denizleri Koruyalım Kredisi Başvurusu

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, kredi hakkında yaptığı açıklamasında, “İş Bankası olarak bizim yaptığımız bazı işlerin faydasını gelecek nesiller de görür. Zamansızdır; bugünün işi gibidir aynı zamanda yarını da kurtarır. Denizleri Koruyalım Kredisi ile su kirliliğinin önlenmesi ve azaltılması ile su kaynaklarının kalitesinin korunması ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasının sağlanması amaçlanıyor.” ifadelerini kullandı. Bankanın bu kredi kampanyasına başvurmak isteyen işletme sahipleri veya yeni iş kuracak girişimciler, İş Bankası şubelerine giderek detaylı işlemleri yapabiliyor.