İş Bankasın’dan Yüzde 1,38 1,54 ve 1,60 Faizli Konut Taşıt ve İhtiyaç Kredileri

İş Bankası en çok kredi veren bankalardan birisi olmuş durumda. Kredi kullanımında kolaylıklar sağlandı.

Kredi 14.10.2021 - 08:10 14.10.2021 - 08:10 Göksel Sarı

Tüketicilerin nakit ihtiyaçlarına acil destek olarak kullandığı ihtiyaç kredileri ve ev ile taşıt kredileri son dönemde çok sık kullanılmaya başlandı. Bu durumun başlıca sebebi olarak fiyatlarda oluşan anormal artış ve pandemi süreci boyunca bozulan ekonomik koşullar gösteriliyor.

İş Bankası da tüketiciler tarafından uygun kredi seçenekleri nedeniyle tercih ediliyor. İhtiyaç kredilerinde uygun faiz oranı ile müşterilerine uygun kredi avantajı sunan banka, konut ve taşıt kredilerinde de bazı güncellemeler yaptı.

İhtiyaç Kredisi

İş Bankası, ihtiyaç kredilerinde kullanıma izin verdiği yüksek limitler ile tercih ediliyor. 500 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanımına onay veren banka, bu kredi paketi için yüzde 1,60 oranında aylık faiz uyguluyor. Bankanın hazırladığı kredi paketinde vade sayısı ise 50 bin liraya kadar olan krediler için en az 1 en fazla 36 ay olarak belirlendi. 50 bin lira ile 500 bin lira arasındaki ihtiyaç kredilerinde ise vade sınırı 24 ay.

Konut Kredisi

İş Bankası konut kredilerinde de avantajlı kullanım koşulları sunuyor. Buna göre yüzde 1,38 faiz oranı ile kredi kullandıran banka bu krediler için herhangi bir üst limit belirlemedi. Kişinin gelir durumuna göre kredilerin limitleri belirleniyor. Verilen yüksek limitli krediler için ise en az 3 ay en fazla da 120 ay olmak üzere vade belirlendi.

Taşıt Kredisi

İş Bankası taşıt kredilerinde başvuran kişilerden gelir durumu beyanı dışında bir belge istememesi ile ön planda. Sıfır km araçlarda kullanılacak krediler için aracın fatura değeri kadar kredi kullanma imkanı sağlanıyor. Bu kredi paketinin aylık faiz oranı ise yüzde 1,54. 0 km araç kredilerinde vade oranı ise en az 1 en fazla 48 ay ile sınırlandırılmış durumda.  2. el araç kredilerinde ise faiz ve vade oranı aynı tutulurken, verilecek kredi miktarı aracın kasko değerine göre belirleniyor.