İş Bankası'ndan duyuru geldi: Arabası olmayan vatandaş kalmayacak! 125 bin TL cazip taşıt kredisi resmen açıklandı

Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan taşıt kredilerine bir yenisi daha eklendi. İş Bankası tarafından duyurulan bu yeni kredi kapsamında vatandaşlara 125 bin TL ödeme yapılması kararlaştırıldı.

Kredi 14.09.2022 - 21:04 14.09.2022 - 21:04 Serhat Karaman

Otomobil fiyatlarında yaşanan büyük fiyat ve vergi oran artışı nedeniyle vatandaşların cebi yanmaya devam ediyor. Çok sayıda vatandaş ise değil almak otomobil fiyatlarına bakmaktan bile çekiniyor.

Küresel çapta yaşanan enflasyon sorunu direkt olarak otomobil fiyatlarını etkilerken ülkemizdeki enflasyon sorunu ve döviz kurundaki yukarı yönlü artışın yanı sıra oldukça büyük ölçekli olarak eklenen vergiler nedeniyle vatandaşlar otomobil sahibi olamıyor.

Bu nedenle son dönemlerde pek çok banka vatandaşların kullanımına cazip tekliflerle otomobil kredileri sunuyor. Gerek devlete bağlı kamu bankaları gerekse özel banka kuruluşları tarafından sunulmakta olan bu taşıt kredileri arasına bir yenisi daha eklendi.

Ülkemizde oldukça yüksek bir müşteri sayısına sahip olan ve güvenilirliği ile ön plana çıkan İş Bankası tarafından sunulmakta olan bu kredi kapsamında vatandaşlar oldukça yüksek tutarlı taşıt kredilerine kolay bir şekilde erişebilecekler. 

125 bin TL tutarındaki bu taşıt kredisi kampanyasının aylık taksit tutarları ise bir asgari ücretin altında rakamlardan oluşuyor. Oldukça kolay bir başvuru imkanı sunan kredi kapsamında vatandaşlar kolaylıkla taşıt kredisi çekerek otomobil sahibi olabilecekler.

Son zamanlarda pek çok devlet bankası ve özel banka kuruluşu tarafından sunulan taşıt kredi kampanyaları arasında ön plana çıkan bu kampanyaya ilişkin detay, koşul ve şartlar haberin devamında, Haber Kredi adresinde...

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KOŞULLARI

İş Bankası tarafından sunulan kredi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar kredi çekme işlemlerini ve kredi ödemelerini aşağıda yer aldığı gibi gerçekleştirecekler.

 • Kredi Tutarı: 125 Bin TL
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Faiz Oranı: %2,05
 • Tahsis Ücreti: 687,50 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 4.555,44 TL
 • Toplam Ödeme: 218.661,12 TL

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İş Bankası tarafından sunulan bu kredi kampanyası kapsamında vatandaşların karşılamaları gereken bazı şart ve gereksinimler gözetiliyor. Bu şartları karşılayan vatandaşlar ise kredi kampanyasından faydalanabiliyor. Bu şartlar;

 • En az 18 yaşında olmak
 • Adli sicil sorgulamasında temiz çıkmak
 • Yüksek bir kredi notuna sahip olmak
 • Aylık kanıtlanabilir gelir belgesi ya da maaş bordrosuna sahip olmak
 • Geçmiş dönemde alınan kredi borçlarının düzenli olarak ödenmiş olması
 • Kredi kartları ödemelerinin düzenli olarak yapılıyor olması

şeklinde sıralanıyor.

İş Bankası'ndan duyuru geldi: Arabası olmayan vatandaş kalmayacak! 125 bin TL cazip taşıt kredisi resmen açıklandı

İşbu şartları karşılayan kişiler kredi başvurularını İş Bankası internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şubeler ile yüz yüze görüşerek gerçekleştirebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@