İş Bankası Uygun Faiz Oranlarında Taşıt Kredisini Duyurdu! Araba Satın Almak İsteyen Herkes İçin Avantajlı Kredi İmkanı İş Bankası’nda!

İş Bankası tarafından yapılan açıklama doğrultusunda taşıt kredisi faizleri düştü. Bu sayede taşıt almak isteyen kişiler İş Bankası’ndan düşük faizli kredi çekerek istedikleri taşıtı alabilirler.

Finans 27.02.2022 - 15:24 27.02.2022 - 15:24 Serhat Karaman

İş Bankası tarafından düzenli olarak faiz oranları ve ödeme planları düzenlenen taşıt kredileri, son zamanlarda oldukça avantajlı hale gelmiştir. Kişilerin istedikleri taşıtı almaları için belirli bir miktar nakit paraya toplu halde ihtiyaçları vardır. Bu durumun farkında olan İş Bankası, uygun ödeme planları ve düşük faiz oranları ile birlikte kişilere taşıt kredisi vermektedir. Bu sayede kişiler hayalini kurdukları taşıtı kolaylık ile alarak, ekonomik olarak zora düşmeden kredi borçlarını da ödemektedirler. İş Bankası’ndan taşıt kredisi almak isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı koşullar vardır. Bu koşullar şunlardır:

 • Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.
 • Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin kredi notunun yeterli seviyede olması gereklidir.
 • Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin belgeleyebileceği bir gelirinin olması gereklidir. 

Bu koşulları sağlayan kişiler, belirli evrakları da tamamlayınca istedikleri taşıt kredisini kullanabilirler. Taşıt kredisi başvurusunda bulunmak için gerekli evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgah belgesi ya da son 3 aya ait fatura
 • Satın alınmak istenen araca ait ruhsat
 • Gelir kanıtlar nitelikteki belge.

Bu belgelerin de eksiksiz şekilde hazırlanmasının ardından taşıt kredisi başvurusu yapılabilir. Banka ekspertizi tarafından satın alınmak istenen arabaya bir değer biçilir. Kredi başvurusunu olumlu sonuçlanmasının ardından biçilen bu değerin belirlenen oranında kredi kişiye kullandırılmış olur. 

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Haber

İş Bankası tarafından belirlenen taşıt kredisi faiz oranı %1,89’dur.

İş Bankası En Fazla Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor?

İş Bankası tarafından verilen en yüksek taşıt kredisi miktarı arabanın değerine göre değişmek ile birlikte şu şekildedir:

 • 0-120.000 TL aralığında olan araçlar için en fazla %70
 • 120.000,01-300.000 TL aralığında olan araçlar için en fazla %50
 • 300.000,01-750.000 TL aralığında olan araçlar için en fazla %30
 • 750.000,01-1.500.000 TL aralığın olan araçlar için en fazla %20

Bu belirlenen miktarlar ikinci el arabalar için geçerlidir. Sıfır araç satın almak isteyen kişiler krediyi sadece satın alınan aracın rehni ile kullanabilirler. 

İş Bankası Taşıt Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

İş Bankası tarafından belirlenen taşıt kredisi en uzun vade oranı 48 aydır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@