Ev sahibi olmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar için İş Bankası'ndan duyuru geldi. İş Bankası yapmış olduğu duyuru ile yüksek tutarlı ve düşük faizli konut kredisi kampanyasını duyurdu.

Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu! Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu!

Çok sayıda vatandaş tarafından uzun bir zamandır beklenen konut kredisi kapsamında oldukça uygun koşullar altında vatandaşların konut kredisi çekebilmeleri mümkün hale getiriliyor.

Son dönemlerde ev fiyatlarında yaşanan büyük ölçekli artışlar sonrasında pek çok vatandaş ev sahibi olabilmek için farklı yolları araştırıyor. Vatandaşlar tarafından sıklıkla aratılan konut kredisi kampanyaları arasına ise düzenli olarak yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak özel banka kuruluşlarından da tıpkı devlete bağlı olarak hizmet veren kamu bankalarında olduğu gibi cazip oranlarla konut kredisi kampanyaları sunulmaya başlandı.

Pek çok kamu ve özel banka kuruluşu tarafından yapılan duyurular ile vatandaşların kolay bir şekilde ev sahibi olmalarına olanak sağlanıyor. Ev fiyatlarında yaşanan büyük ölçekli artışlar sonrasında çok sayıda vatandaşı ilgişlendiren konut fiyatları erişilemez bir hal aldı. Ev fiyatlarında yaşanan artışlar sonrası çok sayıda vatandaş için birikim sahibi yaparak konut sahibi olmak adeta bir hayal oldu.

Bu noktada ise bankalar tarafından hazırlanmış olan konut kredileri vatandaşlara umut ışığı oldu. Devlete bağlı olarak hizmet veren kamu bankalarının yanı sıra özel banka kuruluşları tarafından da konut kredisi kampanyaları hazırlanmaya devam ediyor.

Özel bankalar tarafından hazırlanmakta olan konut kredisi kampanyaları arasına yeni eklenen kredi kampanyası İş Bankası'ndan geldi. T.C. İş Bankası yapmış olduğu duyuru ile 200 bin TL tutarında konut kredisi kampanyasını duyurdu. Banka tarafından duyurulmuış olan kampanyanın koşulları şu şekilde;

  • Faiz Oranı: %2,05
  • Kredi Vadesi: 10 Yıl (120 Ay)
  • Kredi Tutarı: 200.000 TL
  • Tahsis Ücreti: 1.000 TL
  • Ort. Ekspertiz Ücreti: 2.470 TL
  • İpotek Ücreti: 826 TL
  • Toplam Tutar: 543.525,6 TL
  • Aylık Taksit: 4.493,58 TL

is-bankasi

İş bu koşullar ile sunulmuş olan konut kredisi kampanyası kapsamında vatandaşların kolaylıkla ev sahibi olmaları hedefleniyor. ancak bu koşul ve tutarlar değişiklik gösterebilecek olup krediden faydalanmak isteyen vatandaşlar iletişim kanalları, şubeler ve mobil uygulamanın yanı sıra internet bankacılığı ile de bilgi sahibi olabilecekler.