İş Bankası Borç Kapatma Kredisini Kullanıma Açtı! 1,60 Faiz İle Borçlar Kapatılacak!

Bankalara borcu olanlar için İş Bankası’ndan müjde geldi! Tüm borçlar kapatılıyor!

Kredi 13.10.2021 - 12:39 13.10.2021 - 12:39 Göksel Sarı

Bankalara olan kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyemeyen veya uzun süre aksatan tüketiciler bu borçlar tek seferde kapatmanın planlarını yapıyor. Bu konuda araştırmalar yapan tüketiciler için İş Bankası’ndan kredi kullanım teklifi geldi.

Ödemelerde Düzensizlik Puanı Düşürüyor

Vatandaşların zorlaşan ekonomik koşullar ile beraber borçlarını düzenli ödemesinde de sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Kredi kartlarının borçlarını geciktiren tüketiciler kredi kullanmakta da zorluklarla karşılaşıyor. Aynı şekilde, bankalardan kullanılmış olan kredilerin geri ödeme taksitlerini aksatan kişilerin kredi puanları düşüyor. Bankaların kredi kullanımı konusunda ilk dikkat ettikleri kriter olan kredi puanının düşük olması da bu borçlar için başka bir finansman desteği alınmasını zora sokuyor.

Bu konuda sıkıntı yaşayan tüketiciler için İş Bankası borç kapatma kredisini kullanıma açtı. uygun faiz ve uzun vade ile vatandaşlar diğer bankalara olan borçlarını İş Bankası'na taşıyarak kredilendirilecek. Bu uygulama ile borçlar tek bir çatı altında toplanacak. Böylece geciken veya aksatılan ödemelerin üzerine eklenen gecikme faizleri de ortadan kalkacak.

Kredinin Detayları

Bankanın bu krediyi kullanmak için başvuru şartı olarak belirlediği durum ise, başvuracak kişinin en az altı aydır sigortalı olarak çalışıyor olması. Altı aydır çalışan işçinin düzenli bir geliri olduğuna kanaat getiren banka kredi kullanımına onay veriyor. Bu kredi için uygun görülen faiz oranı ise 1.60 olarak açıklandı. Alınacak kredilerin geri ödeme taksit sayısı ise 36 olarak belirlendi. Kredinin verileceği miktar ise, kredi başvurusunda bulunan tüketicinin borçlarına ve gelir durumuna göre belirleniyor. Kredinin üst limiti ise 50 bin lira olarak açıklandı.

Kredi Kartlarının Limiti Açılıyor

Bu kredinin avantajlarından biri de, kredi kartının borcunu kredi kullanarak kapatan tüketicinin kartının tüm limiti ile beraber tekrar kullanıma açılması. Böylece kredi kartını da kullanabilen tüketici borçlarını kapatarak rahat bir geri ödeme planı içerisinde finansman desteği alabiliyor. Borç kapatma kredisine talepler yoğunlaşmış durumda.