Instagram'dan sonra en çok kullanılan sosyal medya platformu TikTok'un rakipleri günden güne artıyor. Video içerik platformları arasında hayata geçirilen ilk platform olan YouTube gün geçtikçe yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor.

Bir süre önce hayatımıza giren ve içerik üretici olmak isteyenler için TikTok alternatifi bir özellik olarak duyurulan YouTube Shorts kapsamında sürekli olarak yeni özellikler tanıtılıyor.

İlk olarak TikTok ile başlayan; her alandan videoların eklenmesine izin veren ve kısa süre içerisinde dans, mizah ve bilgi içerikli içeriklerin üretilmesine olanak sağlayan özellikler Instagram ve Snapchat gibi mobil uygulamalara da eklenmişti. Son olarak TikTok ile rekabet içerisinde olan markalar arasında YouTube da yerini aldı.

Geçtiğimiz dönemlerde uygulama ve masaüstü sürüm için getirilen YouTube Shorts özelliği ile kullanıcıların kısa süreli içerikler üreterek görece daha kolay bir şekilde para kazanabilecekleri YouTube tarafından duyurulmuştu.

Gelen bilgiler kapsamında para kazanılmasına olanak sağlayan YouTube, Shorts içerik üreticilerinin para kazanmalarını kolaylaştıracak girişimlerde bulumuş ve pek çok kişinin sıklıkla araştırdığı "YouTube'dan nasıl para kazanılır?" sorusu için cevap üretmişti.

Ancak YouTube Shorts için gelen bu yeni özellik ile kullanıcılar çok daha kolay bir şekilde Shorts videoları için içerik üretebilecekler. Şu an için yalnızca iPhone modellerinde kullanıma açılan özellik ile YouTube Shorts'ta içerik üreten kişiler TikTok benzeri o özelliği kullanabilecek.

Togg ve Ferrari tasarımcısı şimdi de Foxconn için otomobil tasarımı yaptı! Foxconn Model B özellikleri, Türkiye fiyatı Togg ve Ferrari tasarımcısı şimdi de Foxconn için otomobil tasarımı yaptı! Foxconn Model B özellikleri, Türkiye fiyatı

TikTok'ta bir süre önce tanıtılmış olan video seslendirme özelliği rakip firmalar tarafından da hayata geçiriliyor. TikTok'un bu özelliği tüm sosyal medya platformlarına yavaş yavaş gelmeye başlarken video içerik platform devi olan YouTube da bu özellikten faydalanılacağını açıkladı. Gelen bilgiler kapsamında YouTube Shorts platformuna içerik üreten kişilerin videolarında seslendirme efekti kullanabilecekleri duyuruldu.

iPhone modellerinde kullanıma bugün itibarıyla açılan özellik ile çok sayıda kişi videolarına robotik seslendirme efektleri etkileyebilecekler. Özelliğin Android işletim sistemine sahip cihazlar için de önümüzdeki haftalar içerisinde açıklanması bekleniyor. Konuya ilişkin yaşanması beklenen yeni gelişmeler en son haber olarak Haber Kredi adresinde yayımlanacak.