Geçtiğimiz ay iPhone 14 serisini tanıtan Apple tarafından sürekli olarak yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yeni çıkan akıllı telefon serisi iPhone 14 modellerinin fiyatlarının yüksek olması dikkat çekerken pek çok kişi ise tasarımının bir önceki modellere çok benzediğini belirterek yeni çıkan akıllı telefon modellerini eleştiri topuna tutmuştu.

Gelen bilgiler kapsamında yüksek fiyatlı iPhone 14 serisi sonrasında yeni ve uygun fiyatlı bir akıllı telefonun piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Yeni gelecek olan ve isminin SE olması beklenen iPhone modeli için dünya çapında milyonlarca kişi heyecanlı bir şekilde beklemeye başlamışken gelen bir duyuru işleri tam tersine çevirdi.

Bugüne kadar çıkardığı SE modelleri ile dikkatleri üzerine çeken Apple markasının yeni iPhone SE modelinin beklenen tasarımı ile ilgili şaşırtıcı bir özellik duyuruldu.

O ÖZELLİK ARTIK HİÇBİR iPHONE MODELİNDE OLMAYACAK!

Yabancı ve güvenilir kaynaklar tarafından gelmiş olan bilgiler kapsamındaApple'ın yeni çıkartacağı hiçbir telefonda artık Touch ID özelliğine yer vermeyeceği duyuruldu. 

touch-id-2

Gençlerin gözü kulağı bu haberde! İşte vergisiz telefon vaadinin kapsayacağı modeller Gençlerin gözü kulağı bu haberde! İşte vergisiz telefon vaadinin kapsayacağı modeller

İlk olarak iPhone 5s isimli akıllı telefon modeli ile iPhone kullanıcılarının hayatına giren bu özellik uzun bir süredir görülmüyor, yalnızca SE ismi verilen modellerde olması ile dikkat çekiyordu. Öte yandan bu özelliğin kaldırılacağı ve bir daha hiçbir iPhone modelinde bu özelliğin görülmeyeceği bildirildi.

touch-id

Güvenilir kaynaklar tarafından gelmiş olan bilgiler kapsamında çıkması beklenen yeni iPhone SE modellerinde ise X, Xs, Xr, 11 ve 11 Pro modellerde olan dışa doğru çıkıntılı ve çentikli olan eski tip ekrnların kullanılacağı öne sürüldü. Bu bağlamda artık iPhone modellerinde Touch ID özelliğinin tamamen kaldırılacağı bilgisi paylaşılmış oldu.