ING Bank’tan 1 Milyon Liraya Kadar Konut Kredisi! Faiz Oranı 1,47!

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş vatandaşları konut kredilerini araştırmaya yönlendirdi.

Finans 13.10.2021 - 13:01 13.10.2021 - 13:01 Göksel Sarı

Ülkemizde son zamanlarda artan konut fiyatları, dar ve orta gelirli vatandaşlar için bankalardan konut kredi kullanmadan ev sahibi olma hayalini bozmuş görünür. Bu durumda ev almak isteyen ve bu ev için bankalardan kredi kullanacak olan kişiler araştırmalara yapmaya başladı. Yapılan araştırmalar sonucunda vatandaşların karşısına düşük faiz oranı ve uygun vade seçenekleri ile ING Bank çıkıyor.

ING Bank Konut Kredisi

ING Bank konut kredisi kampanyası ile ev sahibi olmak isteyenler kredinin kullanım koşullarını ve başvuru şartlarını da araştırmaya başladı. ING Bank konut kredisine başvurmak isteyen tüketiciler, TC kimlik numaralarının yazılı olduğu kimlik kartları veya pasaport fotokopileri ile beraber, satın alınmak istenen konutun tapu belgesinin fotokopisini de başvuru sırasında sunmak zorundalar. ING Bank yapılan konut kredisi başvurularını değerlendirirken, verilecek kredi tutarını evin ekspertiz değerine göre belirliyor.

Taksitli Ödeme Seçenekleri

Banka ayrıca kullanılacak kredilerin geri ödemelerinde uygulanacak taksit seçeneklerini de tüketicinin isteğine bırakmış durumda. Bu durumda tüketicilere, ödemelerim ve faizim sabit olsun diyenler için eşit taksitli ödeme imkanı sunulurken, artan veya azalan taksit seçenekleri ve ara ödeme imkanları da sunulmakta. Bu geri ödeme taksit çeşitleri ile tüketicilerin dikkatini çeken banka artan talebe de yetişmeye çalışıyor.

Örnek Geri Ödeme Planı

Konut kredisi paketinde faiz oranını 1,47 seviyesinde belrleyen banka, vade oranlarında da 10 yıla kadar seçenek sunuyor. Kredi kullanmak isteyen müşterileri için örnek bir geri ödeme planı da oluşturan ING Bank, müşterilerini bilgilendirmeye devam ediyor. Oluşturulan örnek ödeme planı ise şu şekilde:

100 bin lira kredi tutarı ile, yüzde 1,47 oranından faiz uygulanan 120 ay vadeli kredinin aylık geri ödeme taksit tutarı bin 778 lira olarak hesaplanıyor. Bir defaya mahsus alınacak olan kredi tahsis tutarı ise 500 lira olarak belirlendi. Buna göre kredi kullanmak isteyen müşteriler bankanın fiziki şubelerinden başvuru yapabilirler.