Yükselen araç fiyatları cep yakmaya devam ederken araba sahibi olmayı da zorlaştırmıştı. Araba sahibi olmak istiyorum diyen kişiler yükselen fiyatlar nedeniyle zorunlu olarak beklemeye geçerken hem sıfır hem de 2. el araç satış rakamlarında düşüş yaşanmaya başlanmıştı. 

Yaşanan düşüş etkisi sonrasında bir kere daha ÖTV indirimi beklentisi oluşmuştu. Dün gündeme gelen ve ilk arabasını alan kişilere ÖTV muafiyeti hakkı tanınacağı ya da ÖTV muafiyeti hakkı verileceği iddiaları büyük sevinç yaratırken arabası olmayan kişileri de umutlandırdı. Konu hakkında ilk açıklama ise otomotiv sektörünün duayen ismi Emre Özpeynirci tarafından yapıldı. 

ÖTV'SİZ ARAÇ MÜJDESİ GELECEK Mİ, İLK KEZ ARABA ALACAKLARA SIFIR ÖTV MUAFİYETİ VERİLECEK Mİ?

Araba sahibi olmak için indirim müjdesi bekleyen binlerce kişi dün gündeme gelen ilk kez araba alacaklara ÖTV muafiyeti haberleri ile büyük sevinç yaşamıştı. Yapılan haberler ile araç satın almak isteyen kişiler beklenti içerisine girerken konu hakkında açıklama yapan Özpeynirci böyle bir çalışmanın olmadığını söyledi. 

ötv indirimi açıklaması

Bu tip haberlerin yarardan çok zarar verdiğini belirten Özpeynirci "Keşke olsa ama mümkün değil çünkü ciddi şekilde suistimale açık. Her evde ilk aracını alacak birisi mutlaka vardır :) Satılan araçların yaklaşık %70’i bu kanaldan satılır, devlet de ciddi vergi kaybı yaşar. Bu bütçe açıklarıyla sizce mümkün mü⁉️

Ziraat Bankası kartı olanlar dikkat! Harcamalarınıza özel 475 TL verilecek! Ziraat Bankası kartı olanlar dikkat! Harcamalarınıza özel 475 TL verilecek!

Bu tip paylaşımlar vatandaşlara da  büyük zarar veriyor. Her ay ÖTV indirimi gelecek diye beklerken, araçlara sürekli zam geliyor. Beklenti büyük zarara neden oluyor" diyerek beklentilerin doğru olmadığını ifade etti.