İkinci El Piyasaları Hareketlendirecek Kredi Dalgası! 2. El Araçlar İçin En Uygun Taşıt Kredileri Duyuruldu!

2022 yılına yüksek fiyatlar nedeniyle durgun başlayan ikinci el araba piyasaları yeniden canlandırılmak isteniyor. İkinci ele en uygun krediler dikkat çekiyor…

Kredi 22.02.2022 - 17:34 22.02.2022 - 17:34 Serhat Karaman

Bankaların son dönemde artan kredi faiz oranlarının ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından taşıt kredilerine özel yeni düzenleme yapıldı. Kredi limitlerinin ve vade sürelerinin artmasının ardından piyasaların yeniden hareketlendirilmesi hedefleniyor. Otomobil fiyatları ise ikinci elde de hala yüksek perdeden seyretmeye devam ediyor. 

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Hangi Bankada?

Bankaların yeni düzenleme sonrasında güncel taşıt kredilerinde henüz yeni oranlar açıklanmadı. Ancak kredi limitlerinin artırılması ve vade sayılarının yükseltilmesinin ardından faiz oranlarında da bir düşüş beklenmeye başladı. Güncel oranlar göre bankların en uygun taşıt kredisi faiz oranları arasında ise ING Bank dikkat çekiyor. 6 aya kadar yüzde 0,99 faiz oranları ile kredi veren ING Bank, 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi desteği sağlamaktadır. Vakıfbank ise yüzde 1.59’dan başlayan faiz oranları ile dikkat çeken bir diğer banka olarak otomobil sahibi olmak isteyenlere finansman desteği sağlamaktadır. 

ING Bank 2. EL Taşıt Kredisi 

Haber

ING Bank tarafından İkinci El Taşıt Kredisi kapsamında 8 yaşına kadar 2. el birçok araçta geçerli kredi fırsatı sağlanıyor. 3 – 6 ay arasında kredi talepleri için faiz oranı yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. 9 – 48 ay vadede ise yüzde 1,44 faiz oranları ile kredi kullandırılmaktadır. Kefilsiz olarak kullanılacak kredi kapsamında 3 ay erteleme seçenekleri ve eşit taksit imkanları da sunulur. Banka aracılığıyla kasko yapılması halinde faiz indirimi uygulanmaktadır.  

Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi 

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi ile yüzde 1.59’dan başlayan faiz oranları ile vatandaşların otomobil sahibi olma hayallerini karşılamayı hedefliyor. 3 ay erteleme avantajlarına sahip kredi kapsamında 48 ay vade fırsatı ve 50.000 TL kredi için aylık 1.599 TL taksit tutarı ile işlem gerçekleştirilebilmektedir. BDDK düzenlemesi sonrasında ise bankaların faiz oranlarında güncellemeye gidilip gidilmeyeceği ise merak ediliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@