İkinci El Araç Pazarında İşler Kötü Gidiyor! İkinci El Araç Fiyatları Artacak mı?

İkinci el araç piyasasında durgunluk devam ederken, araç satıcıları durumdan şikayetçi olduklarını açıkladılar. Bu durgunluk araç fiyatlarını olumsuz etkileyecek mi?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Sıfır araç almanın neredeyse imkansız olduğu günümüzde pek çok vatandaş tercihlerini ikinci el araçtan yana kullanmaya başladı. Ancak ikinci  el araç piyasasında da fiyatlar sanıldığı gibi sabit ilerlemiyor. İkinci el araç fiyatlarının bu süreçte sıfır araç fiyatları ile yarışmaya başladığı ifade edildi.

İkinci el otomobil piyasasında da uzmanlar ve yetkili isimler beklentilerin karşılanmadığını dile getirmeye başladılar. İkinci el araç piyasasında son zamanlarda ciddi bir durgunluğun yaşandığı konuşuluyor.

İKİNCİ EL ARAÇ PİYASASINDA DURGUNLUK HAKİM!

İkinci el araç piyasasında ciddi bir durgunluğun yaşandığı belirtildi. Henüz fiyatlarda bir artış olmamasına rağmen sabit fiyatlar deva ediyorken bile ikinci el otomobil piyasasında ciddi bir durgunluğun yaşandığı öğrenildi. Piyasaların bu süreçte de hareketlilik beklediği de eklendi.

İkinci el araç piyasası özellikle pandemi döneminde ciddi bir ivme yakalamıştı. Bunun ardından son zamanlarda normalleşmenin etkisi ile birlikte ikinci el araç piyasasında ciddi bir hareketlilik beklenirken, beklentilerin karşılanmadığı ve bir süredir durgunluğun hakim olduğu belirtildi. Bu durgunluk satıcıları da endişelendirmeye başladı.

İKİNCİ EL ARAÇ PAZARINDA O TARİHTE HAREKETLİLİK BEKLENİYOR

ikinci el araç

Şimdilerde beklenildiği gibi bir hareketliliğin olmadığını savunan oto galericiler ilkbahar aylarından da son derece umutlu olduklarını dile getirdiler. Sıfır araç bulunmaması ve koronavirüsün hem psikolojik hem de ekonomik etkilerinin kendisini göstermesinin ardından ikinci el araç piyasasının bu durumdan son derece etkilendiği belirtildi.

Araç satışlarında özellikle ilkbaharda bir talep bekleniyor ancak bununla birlikte fiyatlarda da bir artış yaşanabileceği olası ihtimaller arasında yer almaya başladı.

HABERİ PAYLAŞ: