ICBC Tarafından Konut Almak İsteyenlere Müjde! Uygun Faiz Oranları ile Konut Kredisi ICBC’de!

ICBC tarafından yapılan açıklama sonucunda konut kredisi faizlerinin düşürüldüğü ve konut almak isteyenlere uygun ödeme yöntemleri ile verileceği duyuruldu.

Kredi 27.02.2022 - 12:24 27.02.2022 - 12:24 Serhat Karaman

Kendilerine ait bir evi olmasını isteyen kişiler ICBC konut kredisine başvuru yaparak bu kredi imkanlarından faydalanabilirler. Bu kredi imkanları ile birlikte istedikleri ve hayalini kurdukları eve en kısa sürede sahip olabilirler. Konut almak isteyen kişilerin kullandığı kredi türü olan konut kredisi ile birlikte ev alınırken lazım olan gerekli para banka tarafından kişilere finanse edilir ve kişiler uygun görülen ödeme yöntemleri ve planları ile bu parayı bankaya geri öderler. Banka tarafından belirlenen faiz ve ödeme planları olan konut kredisini almak kişilerin satın alım işleminde rahatlamasını sağlar. Bu konut kredilerini almak için gerekli bazı şartlar ve götürülmesi gereken bazı belgeler vardır. Gerekli şartlar şunlardır:

  • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olması
  • Kredi kullanacak kişiye ait kredi notunun istenen düzeyde olması.
  • Bu şartları karşılayan kişiler gerekli belgeleri de eksiksiz şekilde getirdikleri zaman konut kredisi imkanından faydalanabilirler. Konut kredisi almak için gerekli belgeler ise şunlardır:
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu, kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatı fotokopisi.
  • Başvuru yapacak kişi için nüfus cüzdan fotokopisi
  • Gelir belgesi: ücretli bir şekilde çalışanlar için; son aya ait maaş bordrosu fotokopisi, ücret yazısı veya firma imza sirküleri, serbest meslek sahipleri; için vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, güncel mizan, karşılaştırmalı bilanço ve gelir tabloları, emekliler için; emekli tanıtım kartı ve banka hesap özeti, kira geliri elde edenler için; tapu fotokopisi ve kira sözleşmesi. 

ICBC Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Haber

ICBC konut kredisi faizi banka tarafından yapılan çalışmalar sonucunda %2,07 olarak belirlenmiştir. 

ICBC En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

ICBC tarafından verilen en yüksek konut kredisi miktarı konutun ekspertiz değerinin %80’i olacak şekildedir. 

ICBC Konut Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

ICBC konut kredisi, 120 aya varan vade imkanları ile birlikte kişilerin kullanımına sunulmuştur. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@