IBAN numarası son hanesi çift olanlar bugün tek olanlar yarın alacak! 12.000 TL ödeme hesaplara yattı hemen kontrol edin

Banka hesabı olan milyonlarca kişiye müjdeli haber geldi. Bankalar IBAN numarasına göre ödemelere başladı. IBAN numarası son hanesi 2 4 6 8 olanlara bugün, 1 3 5 7 9 olanlara ise yarın para yatacak!

Kredi 12.10.2022 - 16:32 12.10.2022 - 16:32 Gülcan Özer

Bankalar nakit para musluklarını bir kere daha açarken banka hesabı olanlara müjdeli haber verildi. Bankada hesabı olanlar için IBAN numarası son hanesine göre ödemeler yatırılmaya başlandı. Nakit para ihtiyacı olan, acil borç para arayan, ay sonunu getirmekte zorlanan ya da kış öncesi ev tadilatı yaptırmak isteyen kişilere 19 bankadan ortak duyuru yayımlandı. 

Aralarında kamu bankaları ve devlet bankaları ile katılım bankalarının da yer aldığı 19 banka bir süredir bekletilen kredi onaylarını vermeye başladı. Kredi onayı takılan ya da kredi başvurusu yapmasına rağmen kredi başvuru sonucu gelmeyen kişilere ödemeler yatırılmaya başlandı. Başvuru sürecinde olan kişilere sistemlerde yoğunluk yaşanmaması adına IBAN numarası son hanesine göre ödemeler yatırılmaya başlanacak. 

IBAN NUMARASI VE BANKA HESABI OLANLARA MÜJDE! ÖDEMELER HESAPLARA YATIRILMAYA BAŞLANDI

Bankaların ilk etapta düşük tutarlı ihtiyaç kredisi başvurularını onayladıkları belirtilirken 15 bin TL'ye kadar olan kredi başvurularında genelde kredi notu ve aylık gelir belgesine bağlı olarak bu tutarın 12 bin TL şeklinde sisteme düştüğü ve bu şekilde hesaplara yatırılmaya başlandığı belirtiliyor. Bankadan ödeme almak isteyen kişilerin onay ekranlarının açılması nedeni ile başvuru yapmadıysa Cuma gününe kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları önerildi. 

ıban-numarası-kredi-onayı

IBAN numarası olan kişilerin bu numara üzerinden hesaplarına bakmaları gerekirken, internet şubesi ve mobil şube üzerinden de kredi başvurusu sonucu görüntüleme imkanı bulunuyor. Bankaların kredi onay ekranlarını açmaları büyük bir heyecan yaratırken 19 bankanın bu Cuma gününe kadar onay havuzunda bekleyen kredi başvurularını sonuca bağlayacakları IBAN numarası son hanesine göre ise ödemeleri hesaplara yatıracakları belirtildi. 

kredi-onayı-gelmezse-ne-olur

KREDİ ONAYI ALAMAYANLAR NE YAPMALI, KREDİ BAŞVURUSU REDDİ ALANLAR NE YAPACAK?

Yapmış olduğu kredi başvurusu reddedilen kişilerin ise ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmaları öneriliyor. Kredi notu ortalaması 1500 puan ve altı olan kişilerin ipotekli kredi paketleri gibi daha kolay kredi almalarını sağlayacak paketlere yönelmeleri önerilirken teminatlı krediler onay şansı yükseliyor. Riskli kredi notu olan kişilerin kefil sunması ya da aylık belgelenebilir gelir tutarını arttırarak şanslarını arttırmaları gerekirken kara listede olanların ise torba yasaya eklenen sicil affını beklemesi gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@