Hiç evi olmayanlar bu müjde size! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile 200 bin TL destek kredisi verilecek! Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak beklenen müjdeli haberi kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. 

Yüksek faize karşı savaş açtığını ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "yüksek faiz benim en büyük düşmanım" diyerek kamu bankalarına faizleri indirin talimatı vermişti. Verilen talimat üzerine konut kredisi paketinde beklenen faiz indirimi hamlesi geldi. İlk kez ev alacak kişilere yönelik olarak başlatılan kampanyada düşük faizli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. 

İLK EVİM KONUT KREDİSİ NEDİR, KİMLER ÇEKEBİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "müjde veriyorum" diyerek duyurulan konut kredisi kampanyası ile hiç evi olmayanlara ve ilk kez kredi çekerek ev alacak olan kişilere düşük faizli kredi müjdesi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru sonrasında 0,99 faiz oranıi le konut kredisi başvurusu için kamu bankaları başvuru ekranını açtı. 

ilk evim konut finansmaın

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubeleri üzerinden yapılan açıklama ile aranılan şartları taşıyan kişilere yönelik olarak yüzde 0,99 faiz oranı ile konut kredisi verileceği ilan edildi. 2 milyon liraya kadar olan konutlarda alım için konut olmayan ve ilk kez ev sahibi olacak kişilere düşük faizli kredi verilecek. Kredi başvurusu için kişinin kendisinin ve eşinin üzerine konut olmaması yani ilk kez tapu sahibi olacak olması ve kredi çekerek satın alacağı evin sıfır olması şartını taşıması yeterli olacak. 

ilk evim kampanyası

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK İLK EVİM KONUT KREDİSİ PAKETİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Kamu bankaları tarafından açıklanan ucuz konut kredisi kampanyası yoğun ilgi görürken özel bankalarda yüzde 3 seviyesine fırlayan oranlar yerine yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi çekmek isteyen kişilere yönelik olarak başvurular banka şubeleri üzerinden alınacak. Özel destek kredisi paketi olması ve başvuru şartı uygulaması bulunması nedeni ile kişiler kredi başvurusu için banka şubesinden şahsen başvuru yapacak. İlk kez ev sahibi olacak ve sıfır konut alacak olan kişiler düşük faiz imkanından yararlanabilecek.