Emekliler ve çalışanlar için ayrı ayrı tutarlarda gerek özel banka kuruluşları gerekse kamuya bağlı olarak hizmet veren bankalar promosyon ödemelerini duyurmaya başladı. 

Banka kuruluşları tarafından peş peşe duyurulan promosyon ödemeleri ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ederken bir son dakika gelişmesi ile rekor promosyon ödemesi duyuruldu.

Pek çok banka kuruluşu 7 bin 500 TL ve civarı tutarlarda promosyon ödemesi yapıyor ancak ek ödemelerle bu tutar 10 bin TL tutarına kadar yükseliyordu.

Çalışan Anneye Devlet Destekleri Nelerdir? 2023 Doğum parası, emzirme ödeneği, çocuk yardımı Çalışan Anneye Devlet Destekleri Nelerdir? 2023 Doğum parası, emzirme ödeneği, çocuk yardımı

Milyonlarca emekli ve çalışanı mutlu eden promosyon çalışmaları için banka kuruluşları hareketlerini azaltmaya başlamış ve dahi pek çok banka kuruluşu promosyon ödemelerine son vermeye başlamıştı. Çok sayıda vatandaş promosyon ödemelerinde sona gelindiğini düşünürken yaşanan bir son dakika gelişmesi ile çok sayıda vatandaş rekor rakamı öğrendi.

Üst seviye olarak 10 bin TL tutarında gerçekleştirilen promosyon ödemeleri dikkat çekerken vatandaşlara duyurulan bu yeni promosyon kampanyası oldukça büyük bir etki yarattı.

Toplamda 23 bin TL tutarına ulaşan promosyon ödemelerinde yaşanan bu son gelişme ile birlikte çok sayıda kişiyi sevindiren haber duyuruldu.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 6 bin 100 kişilik personel kadrosunu kapsayan promosyon ödemelerinde Mart 2022 itibarıyla 11 bin TL tutarında ödeme yapılmış ve bu rakam bazı promosyon ödemesi kategorileri arasında rekor seviye olmasıyla da dikkat çekmişti. 

6 bin 100 kişilik personel kadrosunu kapsayan bu promosyon ödemesine ilişkin zaman içinde çalışanlar ve eğitimciler tarafından gelen talepler doğrultusunda promosyon ödemesinin artırılmasına karar verildi.

Özel bir banka kuruluşu tarafından verilmiş olan 11 bin TL tutarındaki promosyon ödemeleri dikkat çekerken ikinci karar daha çok dikkat çekti. İl Milli eğitim Müdürü Emre Çay, yapmış olduğu açıklama ile 6 ay önce 4 ilçenin müdürlük kurumlarında promosyon ödemelerinin gerçekleştirildiği belirtti ve “Geçen zaman içerisinde artan memur maaşları da göz önünde bulundurulduğunda promosyonun güncellenmesi için alandan çok sayıda talep geldiğini, bunun üzerine başlatmış oldukları sürecin sonunda bugün öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımız için müjdeli bir şekilde tamamladık" ifadelerini kullandı. Çay, 15 Ekim tarihi itibarıyla ödenmeye başlanacak olan yeni promosyon tutarını da duyurdu. 12 Bin TL tutarında ek ödeme yapılacağını bildiren Emre Çay, herkese hayırlı uğurlu olmasını diledi.